پربازدیدترین ها

یک فعال صنایع دستی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: یک فعال صنایع دستی از کیفیت نامطلوب دوره های سازمان فنی وحرفه ای برای کارآموزان صنایع دستی انتقاد کرد و گفت: معاونت صنایع دستی باید متولی برگزاری این دوره ها باشد.

بهروز سیف اللهی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیمدر باره کیفیت دوره های سازمان فنی وحرفه ای برای کارآموزان صنایع دستی اظهار داشت: این دوره ها به صورت دومرحله ای است که در مرحله اول کارآموزان صنایع دستی دوره های مختلفی را زیر نظر استاد می گذرانند و گواهینامه ای از این سازمان دریافت می کنند و در مرحله دوم این کارآموزران باید برای دریافت کارت صنایع دستی امتحان دهند.

وی با بیان اینکه درحال حاضر مدتی می شود که مسئولیت اخذ امتحان از کارآموزان صنایع دستی را در رشته نقاشی روی چرم بر عهده دارم تصریح کرد: متأسفانه کیفیت ایندوراه ها مناسب نیست به طوری که وقتی اقدام به اخذ امتحان از این کارآموزان می کنم متوجه می شوم که میزان اطلاعات آنها از رشته مورد نظر ۱۰ تا ۱۵ درصد بیشتر نیست.

این فعال صنایع دستی با بیان اینکه معاونت صنایع دستی باید خود متولی برگزاری دوره های صنایع دستی باشد تصریح کرد: چرا باید کارآموزانی که مشتاق پیشرفت در رشته صنایع دستی هستند دوره ها را نزد کسانی بگذرانند که تخصص این کار را ندارند؟ معاونت صنایع دستی باید در این حوزه فعالیت بیشتری داشته باشد.

سیف اللهی اضافه کرد: متأسفانه وقت بنده در برخی از آزمون ها صرف یاددادن مطالب به کارآموزانی می شود که مشتاق یادگیری هستند اما در دوره هایی که سازمان فنی و حرفه ای برگزار می کند متأسفانه آموزش، کیفیت مطلوبی ندارد.

انتهای پیام /

کد خبر: 142381

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT