پربازدیدترین ها

رئیس اداره پیوند بیماران خاص وزارت بهداشت:

خبرگزاری تسنیم: رئیس اداره پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت با اشاره به وجود ۳۰۰ هزار بیمار خاص در کشور، کفت: بیماران خاص و صعب العلاج زیر پوشش بسته حمایتی دولت قرار می گیرند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازساری، کتایون نجفی زاده، امشب در جمع خبرنگاران در دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: دستورالعمل ها و بسته های حمایتی لازم برای تحت پوشش قرار گرفتن بیماران صعب العلاج توسط گروهی پزشکان متخصص در حال تدوین است.

وی افزود: در برخی از این بسته های حمایتی سعی می شود هزینه داروهای بیماران صعب العلاج و خاص به بیمه ها سپرده شود.

رئیس اداره پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت افزود: در صورت توان بودجه ای سایر بیمارانی که قادر به پرداخت فرانشیز نیستند را تحت پوشش قرار می دهیم.

نجفی زاده با بیان اینکه به تدریج بسته های حمایتی سایر بیماری ها نیز تدوین می شود، اظهار داشت: این بیماران برای حمایت های بیشتر به ارگانهای مرتبط معرفی می شوند.

وی، با اشاره به وجود ۳۰۰هزار بیمار خاص در کشور افزود: تعداد بیماران تالاسمی در کشور روبه کاهش است.

نجفی زاده از تشکیل کمیته " ام اس " در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشورخبر داد و گفت: بیماران ام اس کشور در حال شناسایی بوده تا از حمایت دولت برخوردار شوند.

وی، با اشاره به اینکه بسیاری از داروهای بیماران سرطانی زیر پوشش بیمه قرار دارد، گفت: تعدادی از داروهای سرطانی که بیمه نیستند ولی تاثیر قابل توجهی در درمان بیماری دارند در بسته حمایتی دولت قرار می گیرند.

مدیرکل بیماریهای خاص وزارت بهداشت، در خصوص داروهای خارجی تصریح کرد: چنانچه داروی خارجی تحت پوشش بیمه نباشد ولی در دستورالعمل بسته حمایتی جای گیرد، زیرپوشش حمایتی دولت قرار می گیرد.

انتهای پیام /

کد خبر: 142446

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT