پربازدیدترین ها

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران در گفت وگو با تسنیم اعلام کرد

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل بیمه سلامت استان تهران از آمادگی ۵۵ دفتر پیشخوان دولت در سطح استان تهران برای صدور دفترچه بیمه سلامت خبر داد.

پهبد پورشبانان در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست های سلامت و برخورداری افراد فاقد بیمه از بیمه پایه سلامت، اینگونه افراد از روز اول اردیبهشت به سایت www. bimesalamat. ir مراجعه کرده اند و با ادامه داشتن این روند، همچنان نسبت به ثبت نام خود می توانند اقدام کنند.

وی ادامه داد: به جز ثبت نام به صورت اینترنتی، افراد می توانند با مراجعه به هفت هزار دفتر پیشخوان خدمات دولت در سراسر کشور و یک هزار و ۸۰۰ دفتر در سطح استان تهران برای ثبت نام خود اقدام کنند و هزینه ای که این دفاتر در این خصوص دریافت می کنند دو هزار تومان است.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ادامه داد: افراد در این مرحله بر اساس خوداظهاری فاقد بیمه اعلام می شوند و بعد از تکمیل مراحل ثبت نام آنها، استعلام سازمانی برای تصدیق این اظهارات آغاز می شود.

پورشبانان عنوان کرد: بعد از تکمیل ثبت نام اینترنتی، فرد می تواند با ورود کد ملی خود در سایت مربوطه، پرونده و اطلاعات ثبت نامی خود را مشاهده کنند، ضمن اینکه در طول مراحل ثبت نام از افراد شماره تلفن همراه درخواست می شود تا سایر اطلاعات در مراحل بعدی به صورت پیامک به آنها ارسال شود.

وی افزود: افراد ثبت نام شده در مراحل بعدی می توانند با در دست داشتن اوراق هویتی خود و افراد تحت تکفل، برای دریافت دفترچه بیمه به ۵۵ دفتر پیشخوان دولت طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت در سطح استان تهران مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران بیان کرد: اعتبار این دفترچه ها به صورت یکساله است و دولت تمام حق بیمه سهم افراد را پرداخت می کند، لذا پوشش این بیمه به صورت کاملاً رایگان است.

وی همچنین، در خصوص تعداد افراد فاقد بیمه در سطح استان تهران خاطرنشان کرد: آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد، اما برآورد ما این است که حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از ۶ میلیون فرد فاقد بیمه در سراسر کشور، در استان تهران و به ویژه در مناطق حاشیه ای شهر تهران باشند.

انتهای پیام /

کد خبر: 142524

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT