پربازدیدترین ها

صبح امروز در سراسر کشور

پنجمین المپیاد کشوری دانش آموزی علوم و فناوری نانو صبح امروز با حضور بیش از ۲۵ هزار دانش آموز دختر و پسر مقطع متوسطه در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری فارس، پنجمین المپیاد کشوری دانش آموزی علوم و فناوری نانو صبح امروز با حضور بیش از ۲۵ هزار دانش آموز دختر و پسر مقطع متوسطه رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی در سراسر کشور برگزار شد.

امیر قربانعلی، دبیر پنجمین المپیاد کشوری دانش آموزی علوم و فناوری نانو در این خصوص، اظهار داشت: این المپیاد پنجمین المپیاد دانش آموزی نانو است که به صورت همزمان در ۱۱۷ شهرستان در سراسر کشور برگزار شد.

وی ادامه داد: ۲۵ هزار و ۷۹۷ دانش آموز مقطع متوسطه در کل کشور در این آزمون شرکت کردند که شامل دانش آموزان رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی است و از این تعداد ۱۷ هزار و ۲۷۱ دانش آموز دختر و ۸۵۲۶ دانش آموز پسر شرکت کرده اند.

قربانعلی در خصوص منابع این المپیاد افزود: ۲۵۰ مقاله آموزشی در خصوص نانو در سایت باشگاه دانش آموزی نانو به نشانیwww. nanoclub. irقرار دارد که به عنوان منابع آزمون برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است و علاوه بر آن در سال گذشته نیز ۶۰۰ سمینار آموزشی نیز با کمک ۲۰۰ پژوهش سرای دانش آموزی در سراسر کشور برگزار شد که به عنوان منابع این المپیاد استفاده می شود.

دبیر پنجمین المپیاد کشوری دانش آموزی علوم و فناوری نانو به چگونگی برگزاری آزمون اشاره کرد و گفت: این آزمون در دو مرحله برگزار می شود که مرحله اول آن امروز ۵ اردیبهشت برگزار شد و دانش آموزان به ۶۰ سؤال تئوری پاسخ دادند که ۳۰ برگزیده المپیاد کشوری به مرحله دوم راه پیدا می کنند.

* مرحله دوم المپیاد نانو در مردادماه برگزار می شود

وی ادامه داد: مرحله دوم المپیاد نانو یک اردوی علمی و آموزشی ۱۰ روزه است که در مردادماه در یکی از مراکز تحقیقاتی و به احتمال زیاد در سازمان پژوهشی ایران برگزار خواهد شد و در این دوره دانش آموزان دوره آزمایشگاهی از ساخت مواد و کاربرد نانو را آموزش دیده و دوره های شبیه سازی نانو را طی می کنند و یک آزمون تئوری، عملی و آزمایشگاهی برگزار شده و نفرات برتر معرفی می شود.

قربانعلی به جوایز این المپیاد اشاره کرد و افزود: به ۳ نفر اول این المپیاد نشان طلا، ۳ نفر دوم نقره و ۳ نفره سوم برنز و به ۳ نفر بعدی دیپلم افتخار اهدا می شود.

* هزار دانش آموز تهرانی در المپیاد نانو شرکت کردند

وی تعداد شرکت کنندگان در المپیاد نانو در تهران را هزار دانش آموز دختر و پسر در مقطع متوسطه برشمرد و گفت: امسال نسبت به سال گذشته المپیاد با یک رشد ۲۵ درصدی همراه بوده است و آزمون دانش آموزان تهرانی نیز در دبیرستان البرز برگزار شد.

دبیر پنجمین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو به اهداف برگزاری این المپیاد اشاره کرد و افزود: با هدف اینکه دانش آموزان در عرصه صنعت نانو وارد شوند، باشگاه های آزمایشگاهی نانو در ۷ استان راه اندازی شده است و این المپیاد در سطح کشور برگزار می شود.

قربانعلی با بیان اینکه این المپیاد همچنان به صورت آزمایشی برگزار می شود، گفت: برگزیدگان این المپیاد از معافیت هایی مثل خدمت سربازی و ورود بدون کنکور به دانشگاه مثل سایر المپیادها برخوردار نیستند؛ اما با توجه به علاقمندی دانش آموزان این قابلیت وجود دارد که آنها از این مزایا بهره مند شوند و انتظار می رود شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت آموزش و پرورش مساعدت لازم در این خصوص را داشته باشد.

* از پژوهش های دانش اموزان در خصوص نانو حمایت می شود

دبیر پنجمین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو به برنامه های معاونت نانو برای دانش آموزان اشاره کرد و افزود: علاوه بر برگزاری المپیادها و سمینارها، توسعه آزمایشگاهی دانش آموزی و حمایت از پروژه های دانش آموزی از برنامه های مهم است و در کنار حمایت های آموزش و پرورش، ستاد نانو نیز از پژوهش های دانش آموزی نانو حمایت می کند.

انتهای پیام /

کد خبر: 142572

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT