پربازدیدترین ها

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با فارس اعلام کرد

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت: برای هر درس در سطح استان یک سرگروه داریم که حداقل ۱۲ ساعت را به جز کلاس درس برای این کار وقت می گذارد.

عظیم محبی، مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری فارسدر خصوص برنامه های کاری این دفتر گفت: برنامه های کاری در چند برنامه کلان پیش بینی شده است که شامل کیفیت بخشی به گروه های آموزشی، کیفیت بخشی به مدیریت آموزشگاهی، ساماندهی آزمایشگاه ها و کارگاه های مدارس و کیفیت بخشی به مدارس شبانه روزی و پوشش تحصیلی است.

وی ادامه داد: برای گروه های آموزشی اولین بحثمان این است که بتوانیم طراحی آموزشی را بر اساس برنامه درسی ملی داشته باشیم؛ گروه های آموزشی همکاران مجربی هستند که از بین معلمان هر درس به عنوان سرگروه در استان انتخاب می شوند.

محبی افزود: برای هر درس در سطح استان یک سرگروه داریم که حداقل ۱۲ ساعت را به جز کلاس درس برای این کار وقت می گذارد؛ بنابراین این نمایندگان گروه های آموزشی که نماینده معلمان هستند واسط مسئولان و معلم هستند و کیفیت بخشی را از طریق اینها دنبال می کنیم؛ یعنی انتظار داریم روش تدریس معلم اصلاح شود و ارزشیابی فرایندی را بهتر دنبال کند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف گروه های آموزشی توانمندسازی معلمان از طریق برگزاری جلسات تخصصی است، ادامه داد: آموزش های ضمن خدمتی که برگزار می شود کافی نیست؛ بنابراین نیاز داریم به ویژه در روزهای پنجشنبه و اوقات دیگر معلمان جمع شوند و مسئول گروه های آموزشی و مدرسینی که در استان داریم دوباره درس را با معلمان همخوانی کرده و اشکالات برطرف شود.

محبی افزود: بحثدیگر نظارت بر کار معلمان است که نام آن را نظارت بالینی گذاشتیم؛ یعنی گروه های آموزشی باید با معلم دوست شوند و در کلاس او بنشینند؛ چرا که چندین نوع معلم داریم، یک معلم سال اول تدریس است و نیازمند توجه بیشتر است و این کارها را گروه های آموزشی باید دنبال کند.

انتهای پیام /

کد خبر: 142574

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT