پربازدیدترین ها

بعید است تعطیلی مدارس مورد استقبال قرار بگیرد

خبرگزاری تسنیم: نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه آموزش و پرورش متعهد شده که در مردادماه آزمون مربیان پیش دبستانی را برگزار کند، گفت: بعید می دانم پنجشنبه های پولی مدارس مورد استقبال خانواده ها قرار بگیرد.

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی تسنیم، در پاسخ به این پرسش که آموزش و پرورش تصمیم دارد تا از مهر امسال در برخی از مدارس پنجشنبه ها فعالیت های فوق برنامه را اجرا کنند مشروط بر اینکه خانواده ها هزینه این فعالیت ها را پرداخت کنند نظر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این خصوص چیست، اظهار داشت: وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده است که با همکاری معاونت پرورشی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان دانش آموزی و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در روزهای پنجشنبه برای دانش آموزان فعالیت های فوق برنامه را طراحی کنند. اماارائه این خدمات فوق برنامه به خانواده ها از طریق پرداخت شهریه از سوی آنها امکانپذیر است.

وی افزود: نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقدند که نمی توان از تمام خانواده ها پول گرفت و اگر هم قرار باشد هر کس که پول دارد از خدمات فوق برنامه استفاده کند و هر کس که پولی ندارد پرداخت کند از این خدمات محروم شود این نوعی تبعیض و عدم عدالت است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: معتقدیم که با چنین طرحی پنجشنبه های مدارس فعال نشده و از سوی خانواده ها زیاد مورد استقبال قرار نمی گیرد چرا که هم اکنون خانواده ةا به لحاظ اقتصادی دارای مشکلات متعددی هستند که اگر قرار باشد هر خانواده برای هر فرزند دانش آموزش در روزهای پنجشنبه نیز هزینه ای متحمل شود بعید است که از این موضوع استقبال کنند.

وی همچنینن با اشاره به جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با وزیر آموزش و پرورش و پیگیری وضعیت برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی گفت: آموزش و پرورش اعلام کرده که در مرداد ماه این آزمون را برگزار خواهد کرد و قرار بود بخشنامه آن را به مجلس ارائه کنند اما هنوز بخشنامه ای به مجلس نیامده ولی آنها متعهد شده اند که مرداد این آزمون برگزار خواهد شد.

انتهای پیام /

کد خبر: 153996

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT