پربازدیدترین ها

رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان بهزیستی کشور از اعطای ۲۰ میلیارد تومان وام خوداشتغالی در نیمه نخست سال جاری به مددجویان خبر داد.

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، در پاسخ به سوالی درخصوص مبلغ وام خوداشتغالی به مددجویان این سازمان، اظهار داشت: در حوزه خدمات اشتغال مددجویان ۸ الگو تعریف شده که مشاغل خانگی، الگوهای کارفرمایی و خود اشتغالی از جمله آنهاست بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی از ۲۲ بانک عامل به ما ابلاغ شده و ۲۸ هزار طرح در مرحله پذیرش از سوی بانک ها هستند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان وام خوداشتغالی به مددجویان سازمان بهزیستی اعطا شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص پیگیری بیمه معتادان و اینکه سازمان بهزیستی تا به حال در این زمینه چه اقداماتی را انجام داده است، نیز گفت: حمایت از معتادان در فعالیت های سازمان بهزیستی شامل دو بخش درمانی و حمایت اجتماعی است.

وی ادامه داد: در بخش درمانی مواردی از جمله اقدامات بیمه ای در حوزه کاری معاونت رفاهی وزارت کار است و امسال با توجه به رقم قابل توجهی که برای این حوزه در نظر گرفته شد در همکاری با آن معاونت الگو و تعرفه بیمه معتادان تعیین شد.

هاشمی افزود: اما در بخش دوم یعنی اقدامات حمایت اجتماعی از معتادان و خانواده های آنها که از سنوات گذشته به صورت مستمر انجام شده است احداثخانه های میان راهی همواره یکی از اقدامانت سازمان بوده که ارائه یاری برگ به معتادان تحت درمان این مراکز یکی از حمایت هاست که ۲.۵ میلیارد تومان در این بخش هزینه شد و کل بودجه حمایت اجتماعی معتادان نیز ۱۵ میلیارد تومان بود.

وی در پایان گفت: بهزیستی به طور مستقیم معتادان را بیمه نمی کند و بیشتر فعالیت ها در بخش حمایت اجتماعی است.

انتهای پیام /

کد خبر: 180562

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT