پربازدیدترین ها

سرلشگر باقری:

خبرگزاری تسنیم: رئیس ارکان و امور مشترک ستاد کل نیروهای مسلح در همایش تجلیل از سروقامتان ناجا در مشهد نیروی انتظامی را جلوه حکومت در میان مردم دانست.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، سرلشگر پاسدار باقری با اشاره به آیه مبارکه قرآن که می فرماید شهدا در بهشت ماندگار و این رستگاری ابدی است گفت: به فرموده مقام معظم فرماندهی کل قوا، خانواده شهداء بانیان آبروی ملت هستند و برای آسایش آنها از هیچ کاری نباید دریغ کرد.

وی اضافه کرد: سال ۵۹ دشمن با تمام توان به کشور ما حمله کرد اما امروز به ناتوانی در برابر قدرت و اقتدار ایران اعتراف می کند.

باقری با اشاره به جنگ های غزه، لبنان، قیام های یمن، بحرین و مقاومت های مردم سوریه و عراق در برابر داعش از دفاع مقدس به عنوان الگویی برای آزادی خواهان جهان نام برد.

رئیس ارکان و امور مشترک ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به فعالیت های نیروی انتظامی اظهار داشت: ناجا ۲۵ ماموریت دارد از جمله مرزبانی، یگان ویژه و غیره که با انواع و اقسام دسیسه ها و توطئه ها در ارتباط است.

وی از نیروی انتظامی به عنوان یک نیروی بالنده و موفق نام برده و از رضایت مردم با توجه به نظرسنجی ها به این نیرو خبر داد و گفت: نیروی انتظامی جلوه حکومت در میان مردم است.

باقری در پایان با تشکر از برگزار کنندگان این همایش، از حضور یکایک ایثارگران، جانبازان و خانواده آنها و خانواده معظم شهداء قدردانی کرد.

در این مراسم لوح یادبودی توسط معاون هماهنگ کننده فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به سرلشگر دکتر باقری و سردار دکتر انصاری به پاس تلاش های آنها در تکریم خانواده شهداء و ایثارگران اهدا شد.

همچنین قائم مقام امور شهدا و ایثارگران بنیاد شهید نیز در نکوداشت سرو قامتان ناجا امنیت ایران اسلامی را مرهون تلاش و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران و مجاهدت ملت آزاده ایران اسلامی دانست.

سردار انصاری در ادامه به تشریح فعالیت ها و برنامه های امور ایثارگران پرداخت و گفت: با برگزاری کنفرانس علمی درباره زندگی و معیشت ایثارگران و با توجه به تدوین برنامه ششم و تمهیدات اجرایی در سازمان مدیریت کشور، سه موضوع اشتغال، درمان و مطالبات ایثارگران را در دستور کار خود قرار داده ایم.

وی افزود: در حوزه اشتغال با توجه به ۵۰ تا ۶۰ هزار فرزند ایثارگر جویای کار، شرایطی را تامین کرده ایم تا بتوانیم از آنان در مشاغل تخصصی خود استفاده کنیم.

انصاری ادامه داد: در حوزه درمان از ابتدای شهریور ماه تمامی ایثارگران را تحت پوشش بیمه بنیاد شهید کرده ایم و در مورد معوقات ایثارگران که یکی از مطالبات اساسی آنها است با عنایت ریاست محترم جمهوری، ۱۷۰۰ میلیون تومان در اختیار سازمان قرار گرفت. همچنین در طرح ویژه ای ۳۹ هزار آزاده، جانباز و خانواده محترم شهدا تا اواخر مهرماه مطالبات خود را دریافت می کنند.

قائم مقام امور شهیدان و ایثارگران بنیاد شهید با توجه به اوضاع حساس منطقه و مستعمره شدن کشورهای همسایه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اکنون جزیره امنیت است و این مرهون تلاش و مجاهدت شهداء، جانبازان و ایثارگران جنگ تحمیلی و نیروهای مسلح انقلاب اسلامی است.

سردار تشکری معاون هماهنگ کننده ناجا نیز در این مراسم گفت: جنگ های غزه و لبنان و نا امنی موجود در کشورهای همسایه موج می زند و این درحالی است که آرامش و امنیت امروز ملت ایران مرهون تلاش، از خود گذشتگی و ایثار جوانان سال ۵۹ و سروقامتان امروز ایران اسلامی است.

وی با گرامی داشت شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و به خصوص شهدای عظیم الشان ناجا، جانبازان و ایثارگران نیروی انتظامی را راهنمایان مسیر سعادت و سربلندی ایران دانست و بر نکوداشت مقام و جایگاه این عزیزان و خانواده های معظم آنها تاکید کرد.

در این مراسم معنوی، سرهنگ معینی(رئیس ایثارگران ناجا) در ابتدای مراسم در گزارش کوتاهی گفت: هم اکنون ۱۲۰ جانباز قطع نخاعی، ۳۳جانباز قطع دوپا و ۵۳ جانباز روشندل در جمع جانبازان و ایثارگران ناجا داریم که ۴۷ تن از این سروقامتان از استان های آذربایجان شرقی، خوزستان، زنجان، قم به همراه خانواده های گرانقدر خود به پابوسی آستان مقدس حضرت رضا(ع) نائل شده اند.

مشاور فرمانده نیروی انتظامی در امور ایثارگران تصریح کرد: نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت از برنامه های مورد نظر ایثارگران است.

انتهای پیام /

کد خبر: 180583

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT