پربازدیدترین ها

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر خبر داد

خبرگزاری تسنیم: رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به راه اندازی بیمارستان مشترک سعودی - ایرانی؛ از استقرار ۶۰ پزشک زن برای نخستین بار در منا و عرفات خبر داد.

به گزارش حوزه سلامتخبرگزاری تسنیم، سیدعلی مرعشی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با آقای طلال قطب رئیس هیات مدیره موسسه مطوفین اظهار داشت: بررسی راه حل های ابتدایی برای ایجاد یک بیمارستان مشترک سعودی – ایرانی در دستور کار قرار دارد و امیدواریم به تفاهم اولیه در این باره دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به فرآیندهای مربوط به اخذ مجوز از وزارت خانه های بهداشت و حج کشور عربستان تاکید کرد: با توجه به حجم بالای زائران ایرانی و نیاز آنها به خدمات بهداشتی، امکان دسترسی آنها به پزشکان ایرانی در تمامی سال فراهم خواهد شد.

وضعیت سلامت زائران ایرانی

مرعشی در خصوص وضعیت زائران ایرانی گفت: هم اکنون ۹ زائر ایرانی در بیمارستان های سعودی تحت درمان قرار دارند که چهار نفر در بیمارستان ملک فیصل، چهار نفر در بیمارستان نور و یک نفر در ملک عبدالعزیز بستری شده اند.

وی از حضور ۶۰ پزشک زن برای نخستین بار در منا و عرفات خبر داد و افزود: با توجه به جابه جایی مکان استقرار درمانگاه های ایرانی در منا و عرفات، کار اجرایی آماده سازی آنها آغاز شده است و امیدواریم در ۳-۴ روز آینده به بهره برداری برسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در حال حاضر علاوه بر بیمارستان مرکز پزشکی حج در مکه، مطب ها و درمانگاه های این مرکز در تمامی اماکن اقامتی زائران ایرانی در این شهر، فعال هستند.

انتهای پیام /

کد خبر: 180584

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT