پربازدیدترین ها

رئیس پلیس آگاهی پایتخت خبر داد

خبرگزاری تسنیم: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۲۵ عضو یک باند بزرگ قاچاق خودروهای میلیاردی و جعل اسناد مالکیتی آنها خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، سرهنگ عباسعلی محمدیان با اعلام خبر انهدام بزرگترین شبکه قاچاق خودروهای لوکس و جعل اسناد مالکیتی آنها اظهار داشت: با توجه پیشرفت روزافزون تجهیزات، جعل در زمینه های مختلف نیز ارتقا یافته و پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق شد تا یکی از شبکه های بزرگ و پیچیده جعل را منهدم کند.

وی در تشریح نحوه فعالیت این شبکه گفت: اعضای این باند پس از خرید خودروهای لوکس چند صدمیلیونی در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، اقدام به قاچاق این خودروها توسط لنج های کوچک به کشور می کردند و خودروهای مذکور را با استفاده از رخنه های حاشیه خلیج به کشور وارد کرده و در محل امنی در شهرهای جنوبی نگهداری می کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: در همین حین همدستان دیگر این شبکه در شهر تهران خودروهای لوکس مشابه خودروهای واردشده را شناسایی می کردند و با ثبت پلاک این خودروها، به همدستان جاعل خود در یکی از استان های شرقی کشور سفارش ساخت پلاک جعلی مشابه آن را می دادند که پس از انتقال پلاک های مجعول به شهرهای جنوبی، آنها را بر روی خودروهای واردشده قاچاق نصب کرده و این خودروها را به تهران منتقل می کردند.

سرهنگ محمدیان با اشاره به تعداد دستگیرشدگان این باند افزود: اعضای این باند که ۶ ماه اقدام به قاچاق و جعل اسناد مالکیتی خودرو می کردند، ظرف مدت یک ماه کار شبانه روزی شناسایی شده و ۲۵ عضو اصلی آن دستگیر شدند.

وی در تشریح اقدامات دیگر این باند گفت: اعضای این باند با جعل مدارک خرید این خودروها از سازمان ها و ارگان های دولتی، خودروهای مذکور را به مراکز شماره گذاری برده و با توجه به اسناد جعلی خرید، مراسم شماره گذاری قانونی را طی می کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی با توجه به وجود بهترین سرنخ ها موفق شدند اعضای این باند را با استفاده از تصاویر متهمان آن شناسایی و دستگیر کنند.

محمدیان افزود: پس از دستگیری این باند ۲۷ خودروی لوکس میلیاردی توقیف شد، ولی تحقیقات تکمیلی برای شناسایی ابعاد دیگر مجرمانه اعضای این باند و شناسایی دیگر خودروهای فروخته شده با این روش همچنان ادامه دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شیوه جدید دیگری که کلاهبرداران از آن استفاده می کنند، گفت: متاسفانه اخیراً مجددا شیوه خرید خودرو از طریق آگهی روزنامه و ارائه چک های بانکی و تضمینی توسط کلاهبرداران شایع شده است که معمولا کلاهبرداران با استفاده از این شگرد به صورت قولنامه ای اقدام به خرید خودرو می کنند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت در پایان به شهروندان توصیه کرد تا برای خرید و فروش خودروها به مراکز مجاز مراجعه کرده و معاملات خود را در این مراکز انجام دهند و از معامله به صورت قولنامه ای بپرهیزند.

انتهای پیام /

کد خبر: 180645

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT