پربازدیدترین ها

معاون علم و فناوری مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران خبر داد

خبرگزاری تسنیم: معاون علم و فناوری مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از برگزاری نشست تخصصی " تجارب مشترک ایران - ژاپن در معماری و مدیریت شهری " در تهران خبر داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، علی فرهادی افزود: در سده معاصر با توجه به سیطره فضای فکری غربی به ویژه در حوزه معماری مدرن و بین الملل، بر اندام معماری شرقی چنگ زده و باعثبه وجود آمدن الگوی التقاطی شده است.

وی عنوان کرد: در این حوزه ضرورت بازگشت به اصول و زمینه های محیطی و کالبدی انسان شرقی نظیر عقاید پیش شهرسازان فرهنگ گرا به شدت احساس می شود.

معاون علم و فناوری مرکز در این خصوص خاطرنشان کرد: ژاپن به عنوان یکی از پایه های تمدن مشرق زمین در این رجعت، گام های موفق آمیزی با نگاه به وحدت در منظر برداشته است که لازم است ما نیز به عنوان خسارت دیدگان هجوم تفکر غربی بر معماری غنی و بومی خویش، سعی در بازسازی بنیان های معماری زمینه گرا که پاسخگوی نیازهای واقعی هر جامعه ای است، داشته باشیم.

فرهادی اظهار کرد: در همین راستا مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران با دعوت از تمامی مدیران دستگاه های اجرایی، اعضای هیئت های علمی دانشگاه و صاحبنظران حوزه معماری و شهرسازی نشست تخصصی " تجارب مشترک ایران - ژاپن در معماری ومدیریت شهری " را با هدف تبادل و اشتراک گذاری تجربیات در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۳ در سالن ایوان شمس برگزار می کند.

وی افزود در این نشست تخصصی آقای تویو ایتو معمار برجسته ژاپنی سخنرانی می کند و تجارب مشترک دو کشور فرهنگ گرای ایران و ژاپن و هم چنین چالش های پیش روی دستیابی به مقوله زمینه گرایی فرهنگی در معماری را بررسی می کنند.

انتهای پیام /

کد خبر: 180763

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT