پربازدیدترین ها

حقانی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: استفاده پیمانکار شهرداری تهران از آب شرب برای آبیاری فضای سبز شهر صحت دارد؛ این موضوع در دست بررسی است و با پیمانکار خاطی برخورد خواهد شد.

محمد حقانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، درباره اظهارات مدیر آزمایشگاه های آبفای تهران مبنی بر ایجاد حدود ۲۰۰ انشعاب غیرمجاز توسط پیمانکاران فضای سبز شهرداری تهران، اظهار داشت: در یکی از جلسات کارگروه کمیته محیط زیست و خدمات شهری رئیس آزمایشگاه های آبفا و جمعی از مسئولان شرکت آبفا حضور داشتند، مطلب مذکور بیان شد و آزمایش هایی نشان دادند که نشانگر وجود کلر در آب مصرفی فضای سبز شهر و به معنای صحت ادعای مطرح شده بود.

وی ادامه داد: همان روز با خدمات شهری شهرداری تهران صحبت کردم، وی معتقد بود ممکن است در مواردی معدود این اتفاق افتاده باشد که به دور از چشم شهرداری بوده اما ۱۰۰ درصد آبی که در تهران به مصرف فضای سبز می رسانیم آب خام و از چاه هایی است که شهرداری تهران مدت هاست شبکه های آن را از شبکه آب خام جدا کرده است.

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران تصریح کرد: مسئولان شهرداری تهران تأکید داشتند که بارها بر این نکته گوشزد شده اگر چنین مواردی مشاهده شد به شهرداری اطلاع داده شود تا رأساً با پیمانکار مربوطه برخورد کنیم زیرا ممکن است گاهاً سوءاستفاده ای صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در همان جلسه اعلام کردیم مورادی که سراغ دارند به شورای شهر نیز اطلاع دهند تا ببینیم مشکل کجاست. به هر ترتیب شورای شهر پیگیر این موضوع خواهد بود زیرا مشکل ایجاد شده باعثبروز بیماری در برخی شهروندان شده و متأسفانه با کمبود آب شرب رو به رو هستیم.

به گزارش تسنیم؛ مدیر آزمایشگاه های آبفای تهران تهران اعلام کردکه حدود ۲۰۰ انشعاب غیرمجاز توسط پیمانکاران فضای سبز شهرداری در آب شرب مردم تهران ایجاد شده که باعثآلوده شدن شبکه آب شده است. به خاطر آلوده کردن آب شرب در محله شهرزیبا، ۲۵۰ نفر بیمار شده آند و آزمایش ها نشان داده که باکتری آمیب در آب موجود است.

انتهای پیام /

کد خبر: 180766

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT