پربازدیدترین ها

سلطانی با تأکید بر نیاز سالانه به ۱۵ هزارمیلیارد تومان اعتبار مطرح کرد

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان میراثفرهنگی کشور گفت: تعداد هتل ۴ و ۵ ستاره در کشور ۳ برابر شود ادامه داد: بر همین اساس باید سالانه ۲۵ تا ۳۰ هتل جدید در کشور ساخته شود و همزمان با این کار به سرمایه گذاری های دیگر نیز باید توجه کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، مسعود سلطان فر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دیگر نمی توانیم گردشگر ورودی به کشور را ثبت نام کنیم اظهار داشت: در حال حاضر هزار و ۶۰ هتل در کشور داریم که تعداد هتل های ۴ و ۵ ستاره آن، ۵۰ عدد می شود، در حال حاضر تورداران و هتلداران اذعان دارند که ظرفیت هتل ها برای گردشگران خارجی پر شده است و دیگر نمی توانیم گردشگر ورودی جدید ثبت نام کنیم.

وی با بیان اینکه بنا داریمبه سرعت پروژه های نیمه کاره را در چند ماه اخیر با تعیین زمان بندی مشخص به اتمام برسانیم تصریح کرد: برای تکمیل پروژه های نیمه کاره در خصوص هتل ها نیازمند بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان هستیم که خوشبختانه در چندماه اخیر این پروژه ها را برای دریافت تسهیلات از بانک ها به کمک صندوق توسعه ملی با نسبت ۱۶ درصد ریالی و ۶ درصد ارزی، معرفی کردیم.

رئیس سازمان میراثفرهنگی با بیان اینکه در زمینه حمل ونقل با محدودیت مواجه هستیم گفت: ناوگان حمل و نقل ما کوچک است و ۴۰ درصد آنها در تحریم قرار دارد یعنی ما به برخی از کشورها امکان پرواز مستقیم نداریم لذا منتظر به ثمررسیدن مذاکرات هسته ای و فروریختن تحریم ها هستیم.

سلطانی فر اضافه کرد:مشکل دیگر در این زمینه ویزاست که برای این امر برای گردشگران ۱۹۰ کشور دنیا ویزای فرودگاهی با مدت ۲ هفته ایجاد کردیم که البته پیشنهاد ۴ هفته را به دولت دادیم، همچنین برای لغو روادید نسبت به برخی کشورها، بررسی هایی در کارگروه روادید انجام شده است که نتایج آن به دولت داده شده است.

وی گفت: لغو روادید یک امر دوطرفه است و وزارت امور خارجه در این زمینه تاکید دارد که لغو روادید باید دوطرفه صورت گیرد، یعنی کشورهای مقابل هم آمده این کار باشند.

رئیس سازمان میراثفرهنگی با بیان اینکه از نظر گردشگری ارزان، اولین کشور دنیا هستیم، ادامه داد: از نظر ظرفیت و درآمد گردشگری، رتبه ۵۰ دنیا را داریم و از نظر سه شاخص چهارچوب های قانونی و زیرساخت ها، فضای کسب و کار و منابع انسانی رتبه ۹۶ تا ۹۸ را دارا هستیم.

وی با بیان اینکه رتبه فعلی ما نسبت به ظرفیت هایمان خوب نیست تصریح کرد: اگر همگرایی بین ارگان های مرتبط گردشگری باشد این عقب ماندگی را جبران می کنیم، ۹۹ درصد گردشگران خارجی که به ایران می آیند با ذهنیت خوب ایران را ترک می کنند و این برای ما یک امتیاز است.

سلطانی فر باب یان اینکه دوسوم آثار ثبت شده ملی کشور دارای حریم نیستند خاطرنشان کرد: تیمی بزرگ را برای تعیین حریم این آثار تعیین کردیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر مضیقه های موجود در کشور و اثر آن بر سازمان میراثفرهنگی گفت: این مضیقه فقط برای ما نیست و برای همه دستگاه های اجرایی است ما در سازمان اعتباری که نیاز داریم ۲۰ برابر وضع موجود است یعنی به عبارتی به ۱۵ هزار میلیارد تومان سالانه نیازمندیم.

انتهای پیام /

کد خبر: 180768

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT