پربازدیدترین ها

رئیس سازمان زندان ها در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان زندان ها گفت: آیین نامه مربوطه ای که درخصوص اجرای احکام دیده شده، باید در بخش هایی در راستای کمک به زندانیان اصلاح شود که این کار می تواند دست قضات ناظر زندان را در این زمینه بازتر کند.

اصغر جهانگیر در گفت وگو با خبرنگار قضاییخبرگزاری تسنیم، درباره مشکلات زندانیان در ارائه وثیقه و بررسی پیشنهاد تفویض اختیار پذیرش وثایق به قضات ناظر زندان اظهار داشت: ما در بحثحدود اختیارات با مسائل مختلفی روبه رو هستیم؛ اجرای احکام نباید با وظایفی که قضات ناظر زندان دارند تداخل داشته باشد اگرچه ما باید به سمت کاهش مشکلات زندانیان قدم برداریم.

وی ادامه داد: اما به دلیل این که این وظیفه بر عهده اجرای احکام است و آن هم یک تشکیلات خاص خود را دارد و اگر بخواهیم این وظیفه را به قاضی ناظر زندان بدهیم، باید مجموعه اجرای احکام در این قسمت هم پیاده شود که با توجه به محدودیت های نیروی انسانی و سایر منابع، ممکن است یکسری تبعات ایجاد کند.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور خاطرنشان کرد: راه حل فوری رفع این مشکل این است که باید آیین نامه مربوطه ای که درخصوص اجرای احکام دیده شده، در بخش هایی در راستای کمک به زندانیان اصلاح شود که این کار می تواند دست قضات ناظر زندان را در این زمینه بازتر کند.

جهانگیر با بیان اینکه اگر این اصلاح ها انجام نشود، تأخیر و تعلل ها ممکن است ادامه داشته باشد گفت: در حال حاضر به مجموعه قضایی سازمان زندان ها گفتیم گزارشی را تهیه و منعکس کنیم تا از طریق مسئولان قوه قضاییه نسبت به اصلاح آیین نامه های مربوطه اقدام کنیم.

انتهای پیام /

کد خبر: 180772

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT