پربازدیدترین ها

مدیر گروه زبان های خارجه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی:

خبرگزاری تسنیم: مدیر گروه زبان های خارجه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: بعد از ۲۷ سال بسته آموزشی جدیدی برای اولین بار در نظام آموزشی ایران در حوزه آموزش زبان انگلیسی ارائه شد. پیش از این آموزش ها از طریق کتاب درسی و نوار بود.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، سید بهنام علوی مقدم عضو هیئت علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و مدیر گروه زبان های خارجه در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد: بعد از ۲۷ سال بسته آموزشی جدیدی را برای اولین بار در نظام آموزشی ایران در حوزه آموزش زبان انگلیسی ارائه کردیم. پیش از این همواره آموزش زبان انگلیسی از طریق کتاب درسی و نوار بود و برای آموزش زبان خارجی بسته آموزشی وجود نداشت.

وی افزود: بسته آموزشی که برای آموزش زبان انگلیسی به دانش آموزان تهیه شده است شامل کتاب دانش آموز، کتاب کار، کتاب راهنمای معلم، فلش کارت معلم، سی دی آموزشی معلمان و سی دی دانش آموزان است که دروس را به صورت صوتی ارائه کرده است.

مدیر گروه زبان های خارجه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ادامه داد: در کتابهای آموزشی زبان چند نکته اساسی وجود دارد نخست اینکه این کتب را برای یک دوره ۶ ساله در نظر گرفته ایم و این ۶ عنوان کتاب یک دوره کامل آموزش زبان انگلیسی را در برمی گیرد تا بتوانیم به اهداف برنامه درسی ملی برسیم. رویکردی که در برنامه درسی ملی لحاظ شد رویکرد ارتباطی خودباورانه فعال در آموزش زبان انگلیسی است.

علوی مقدم افزود: بسته آموزشی زبان وظیفه ایجاد توانایی برای ارتباط به صورت شفاهی و کتبی را دارد و دو صفت خودباورانه و خودفعال بودن را داراست تا دانش آموز بتواند مطالب ذهنی خود را در ارتباط با افراد خارجی با اعتماد به نفس کامل ارائه کند. همچنین توجه به چهار مهارت زبانی یعنی گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن مدنظر است در کتابهای پیشین عمدتا بحثخواندن مدنظر بود اما خواندن صرفا یکی از مهارت های زبانی است و امروزه ثابت شده برای آموزش موثر زبان انگلیسی باید به چهار مهارت گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن همراه با هم توجه کرد.

وی بیان کرد: بحثصحبت کردن و گوش دادن را در کتاب پایه هشتم بیشتر مدنظر قرار داده ایم. همچنین در کتب پایه هفتم و هشتم دستور زبان به صورت مستقیم وجود ندارد و تأکید معلمان به محاوره، گفتگو و ایجاد فضای گفتمان در آموزش زبان انگلیسی است و تلاش کرده ایم درسال آینده در پایه هفتم بحثگرامر را نیز مدنظر قرار دهیم.

** طرح مباحثمربوط به بلوغ و اعتیاد در کتب تفکر و سبک زندگی

به گزارش تسنیم در ادامه این نشست، سید امیر رون مسئول گروه سلامت، تربیت بدنی و آداب مهارت زندگی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: برنامه درسی ملی افق ۱۴۰۴ را در پیش رو دارد و براین اساس شایستگی های پایه تعریف شده است تا دانش آموزان برای ورود به زندگی پاک و پسندیده آماده شوند.

وی افزود: دو سال گذشته در پایه ششم ابتدایی کتاب تفکر و پژوهش و پس از آن در پایه هفتم کتاب تفکر و سبک زندگی تألیف شد و امسال کتاب تفکر و سبک زندگی را در پایه هشتم نیز تالیف کرده ایم که رویکرد این کتاب براساس اسناد تحولی است و تلاش می کند تا دانش آموزان را با سبک زندگی بهتر آشنا کند. طبق اسناد تحولی در مولفه های یاددهی و یادگیری نگاه جدید مدنظر است و دانش آموز باید در محیط یادگیری و نه صرفا کلاس درس دست به انتخاب بزند.

مسئول گروه سلامت و مهارت زندگی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: در کتاب تفکر و سبک زندگی بخشی از دروس انتخابی و بخشی اختیاری است که در بخش اختیاری متناسب با اقتضائات و نیازهای هر منطقه دروس تعریف شده است. در کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم نیز ۸ درس مشترک برای دانش آموزان دختر و پسر وجود دارد. همچنین در مباحثمربوط به دختران بحثبلوغ و در مباحثمربوط به پسران نیز بحثبلوغ و اعتیاد مطرح شده است.

انتهای پیام /

کد خبر: 180784

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT