پربازدیدترین ها

رئیس مرکز سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت عنوان کرد

خبرگزاری تسنیم: رئیس مرکز سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت با اشاره به سالانه یک میلیون ۷۰۰هزار بارداری و ۲۲۰هزار سقط، گفت: ۱۱ میلیون زوج جوان و در آستانه ازدواج داریم که این افراد به دلیل بالا رفتن سن، زمان باروریشان را از دست می دهند.

به گزارش حوزه سلامتخبرگزاری تسنیم، محمد اسماعیل مطلق با اشاره به اینکه سالانه در کشور حدود یک میلیون ۷۰۰ بارداری داریم، اظهار داشت: از این تعداد حدود یک میلیون ۴۰۰ بارداری منجر به زایمان و حدود ۲۲۰ هزار بارداری منجر به سقط می شود.

مطلق با اشاره به هدفگذاری کمی شورای سیاستگذاری که میزان مرگ مادر در ایران تا پایان برنامه پنجم توسعه باید به ۱۵ درصد هزار تولد زنده کاهش یابد، عنوان کرد: بر اساس آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت رقم نسبت مرگ مادری در سال ۲۰۱۰ میلادی در کشور ایران به طور متوسط ۲۱ در صدهزار تولد زنده اعلام شده است.

رئیس مرکز سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت، انجام زایمان توسط افراد دوره دیده در کشور را ۹۷.۳ درصد بیان کرد و افزود: ۹۶.۳ درصد زایمان ها در مراکز زایمانی انجام می شود.

به گزارش وزارت بهداشت، مطلق در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۱ میلیون زوج داریم که جوان و در آستانه ازدواج هستند، افزود: این افراد به دلیل بالا رفتن سن، زمان باروریشان را از دست می دهند.

وی در ادامه یکی از برنامه های در حال تدوین اداره سلامت خانواده و جمعیت را برنامه مراقبت های ادغام یافته مادری ایمن بیان کرد و افزود: برنامه بیمارستان های دوستدار مادر، آموزش جامعه، نظام کشوری مراقبت مرگ مادری، آموزش و اطلاع رسانی به متخصصان زنان از طریق برگزاری کارگاه ها، اورژانس مامایی، تربیت نیروها برای مناطق محروم و سایت اداره سلامت از دیگر برنامه های این اداره است.

رئیس مرکز سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت در کنگره ملی راهکارهای ارتقای سلامت و کاهش مرگ و میر مادری گفت: برنامه بیمارستان های دوستدار مادر با هدف بهبود کیفیت خدمات بیمارستانی به ویژه در فوریت های مامایی و زایمان طراحی شده خواهد بود.

مطلق با اشاره به ۱۰ اقدام بیمارستان های دوستدار مادر خاطرنشان کرد: ارائه مراقبت های مامایی بر اساس شواهد علمی، ارائه روش های دارویی یا غیر دارویی کاهش درد زایمان، رعایت حریم خصوصی، دسترسی به خدمات تخصصی مامایی، ارائه خدمات مراقبتی، آموزش کارکنان، مادران و همراه در مورد روش های کاهش درد زایمان، خودداری از مداخلات طبی روتین و اجرای اقدامات ۱۰ گانه بیمارستان های دوستدار کودک جزو برنامه های بیمارستان های دوستدار مادر است.

انتهای پیام /

کد خبر: 180785

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT