پربازدیدترین ها

کرمان - ایرنا - رئیس کل دادگستری کرمان گفت: انتخابات باشکوه روز جمعه نفس تازه ای در جان انقلاب و نظام دمید و امیدواریم آثار و برکات این حضور ملی در سطح بین المللی و داخلی نمایان شود و مدیران و مسئولان کشور بهره لازم را از این حضور ارزشمند ببرند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، یدالله موحد در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری کرمان ضمن تبریک حماسه باشکوه ملت ایران در 29 اردیبهشت افزود: حقیقتا عظمت حضور ملت ایران در پای صندوق های رای خیره کننده بود و مورد توجه فضای رسانه ای دنیا و نگاه سیاست مداران بزرگ دنیا قرار گرفت.
وی تاکید کرد: این حضور حماسی بیانگر حقانیت نظام شکوهمند اسلامی و بیانگر اراده پولادین و ژرف اندیش ملت ایران بود که پیرو منویات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) به دعوت رهبری لبیک گفتند و جانانه در این صحنه بزرگ حضور پیدا کردند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان گفت: از نزدیک شاهد تلاش های بی وقفه و شبانه روزی مسئولان اجرایی، نظارتی، امنیتی و انتظامی استان کرمان در راستای حفظ امنیت انتخابات بوده ام و خوشبختانه با تدبیر و درایت مسئولان ارشد استان زمینه حضور حداکثری هم استانی های شریف فراهم شد.

**مفاسد اقتصادی، طلاق و اعتیاد از منکرات جامعه است
وی گفت: امروز جامعه ما با منکرات متعدد از جمله مفاسد اقتصادی، طلاق و اعتیاد مواجه است که باید با اجرا و احیای فریضتین مهم امر به معروف و نهی از منکر به دنبال کاهش این آسیب ها باشیم.
موحد بیان کرد: جامعه ما در بسیاری از مسائل اجتماعی دچار آسیب هایی شده و به عنوان مثال اعتیاد یک منکر بزرگ در جامعه است.
وی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان بهترین موقعیت برای احیاء و اجرای فریضتین مهم دینی یعنی امر به معروف و نهی از منکر است گفت: امروز جامعه ما بیش از گذشته نیازمند فریضتین امر به معروف و نهی از منکر است.
وی گفت: امروزه با مفاسد اقتصادی مواجه هستیم و یکی از منکرات بزرگ جامعه ما بحث مفاسد اقتصادی است.
رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: در بحث امر به معروف و نهی از منکر نباید همه توجه و تمرکز خود را بر روی مسائل اخلاقی گذاشت بلکه کاربرد این فریضتین مهم بسیار گسترده و در تمام حوزه هاست.
وی افزود: امروز جامعه ما مبتلا به منفورترین حلال در نزد پیامبر عظیم الشان اسلام یعنی طلاق شده است و به عنوان معروف باید در راستای تقویت و استحکام بنیان های خانواده تلاش شود.
موحد تصریح کرد: در حوزه سلامت نظام اداری دغدغه های جدی وجود دارد و رضایتمندی عمومی جامعه از ادارات بحث مهمی است و باید بر اساس تعالیم دینی پیش رویم تا بتوانیم روز به روز شاهد یک جامعه سالم در همه حوزه ها باشیم.

*با افرادی که عامدانه اقدام به روزه خواری کنند برخورد قضایی خواهد شد
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه تمام افراد جامعه باید به عقاید و احساسات دینی مردم احترام بگذارند گفت: طبق قانون دستگاه قضایی با کسانی که در ایام ماه مبارک رمضان عامدانه اقدام به روزه خواری و تظاهر به آن نمایند، برخورد خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: به دنبال تشکیل پرونده در محاکم قضایی برای کسانی که از روی غفلت و ناآگاهی اقدام و تظاهر به روزه خواری می کنند نیستیم و باید در این موارد با تذکر و امر به معروف و نهی از منکر افراد را متوجه اشتباه خود کنیم.
موحد افزود: در ماده 638 قانون مجازات اسلامی آمده است، هرگاه کسی به صورت علنی در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید، علاوه بر کیفر عمل به حبس از 10 روز تا 2 ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد و در صورتی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نباشد؛ اما عفت عمومی را جریحه‌ دار کند، تنها به حبس از 10 روز تا 2 ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.
وی گفت: در آستانه ماه ضیافت الهی، ماه رحمت، مغفرت و توبه قرار داریم و باید از این فرصت در راستای اصلاح خود و جامعه بهره ببریم و مسیر رستگاری خود و جامعه را فراهم کنیم.
خبرنگار: نجمه حسنی ** انتشار دهنده: رسول محمدحسنی
3029/3028

کد خبر: 359963

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT