پربازدیدترین ها

قزوین-ایرنا-مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین از اجرای طرح نسخ الکترونیک درمان در درمانگاه های این سازمان در استان خبر داد.

دکتر محمدصادق بابایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای این طرح به عنوان جایگزین دفترچه های بیمه ،سوابق و اطلاعات بیماران کاملا مشخص و ثبت شده باقی می ماند و اگر بیماری به پزشک دیگری مراجعه کند این اطلاعات توسط تمام پزشکان آن مرکز قابل ردیابی است.
وی اضافه کرد: از مزایای این طرح می توان به قابلیت کنترل بیماران، جلوگیری از خطاخوانی در بخش دارو، پاراکلینیک و سایر بخش ها، قلم نخوردگی نسخه و کاهش هزینه های مربوط به چاپ دفترچه بیمه اشاره کرد.
بابایی،افزایش سرعت و دقت در تولید نسخه الکترونیکی و تولید پرونده الکترونیک درمان با حفظ محرمانگی، تسهیل در استعلام درمان به صورت برخط و تحقق دولت الکترونیک را از دیگر مزایای این طرح اعلام کرد.
وی، اجرای این طرح در مراکز درمانی تامین اجتماعی را گامی مهم در هوشمندسازی ارائه خدمات درمانی در جامعه دانست و ادامه داد: با گسترش اجرای این طرح در مراکز طرف قرارداد، فرایند مدیریت درمان در عرصه سلامت تحول ارزشمندی را تجربه خواهد کرد.
این مسئول افزود: این طرح هم اکنون در درمانگاه ها و بخش سرپایی بیمارستان های تامین اجتماعی استان در حال اجرا است و در فاز دوم تمام بخش ملکی سازمان تامین اجتماعی به یکدیگر وصل خواهند شد.
بابایی با اشاره به استقبال خوب مردم از زمان آغاز اجرای این طرح، در پایان افزود: در طرح نسخه الکترونیکی درمان که از اول اردیبهشت ماه عملیاتی شده است، بیمار به همراه کد ملی خود به مراجع درمانی مراجعه می کند و داروی مورد نیاز را دریافت کرده و سوابق در سیستم برای مراجعات بعدی ثبت می‌شود.
تامین اجتماعی استان قزوین دارای 2 بیمارستان ملکی شامل بیمارستان رازی با 258 تخت و تاکستان با 108تخت است و در کنار آنها هشت مرکز درمانی ملکی دیگر هم در این استان در خدمت بیمه شدگان و مستمری بگیران قرار دارد.
7388*3013
خبرنگار:پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادی

کد خبر: 360029

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT