پربازدیدترین ها

یمن با 19 میلیون محتاج کمک، تبدیل به بزرگترین بحران بشردوستانه جهان شده است.بطوریکه نماینده کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن اعلام کرد: حملات شدید هوایی علیه صنعا ادامه دارد و این نخستین باری است که من با «وبا» و حملات هوایی بطور همزمان درگیر هستم.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم ، با گذشت 2 هفته از شیوع وبا در یمن، کمیته بین المللی صلیب سرخ با اعلام 20 هزار مورد مشکوک به «وبا» از فوت 223 نفر در اثر این بیماری خبر داد.

مسئولان این سازمان ضمن ابراز نگرانی از رشد آمار این بیماری هشدار دادند در صورت بارش مجدد باران شرایط وخیم تر خواهد شد.

در همین حال ادامه مناقشات در این کشور جنگ زده شرایط را برای کمک‌های انساندوستانه سخت تر کرده است، بطوریکه نماینده کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن روز گذشته در توییتی نوشت: « حملات شدید هوایی علیه صنعا ادامه دارد. این نخستین باری است که من با «وبا» و حملات هوایی بطور همزمان درگیر هستم، این فشار فراتر از توان یک کشور است».

به گزارش صلیب سرخ، یمن با 19 میلیون نفر محتاج به کمک، بزرگترین بحران بشر دوستانه جهان است. کمک‌های سازمان‌های بشردوستانه همچون صلیب سرخ جهانی در چنین بحران‌هایی حیاتی و موثر هستند اما نمی‌توانند تا ابد و برای چنین تعداد بالایی از نیازمندان ادامه پیدا کنند، یافتن راه حل سیاسی برای خروج از بحران یمن مورد نیاز است.

کد خبر: 360059

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT