پربازدیدترین ها

ابوالفضل قناعتی گفت: اگر چه افزایش کرایه‌ها به طور خودسرانه تخلفی از سوی رانندگان تاکسی است، اما باید به این قشر نیز حق دهیم، زیرا حقوق اکثر اقشار با افزایش همراه بوده و تنها این قشر از افزایش‌ها محروم مانده اند.

به گزارش افکارنیوز ،
در شرایطی که بیش از 3 ماه از زمان اجرای مصوبه افزایش کرایه‌های وسایل حمل و نقل عمومی می‌گذرد، اما اکنون شاهد هستیم که این مصوبه هنوز اجرایی نشده، زیرا شورای شهر تهران و فرمانداری بر سر مصوبه افزایش کرایه‌ها هنوز به توافق نهایی نرسیده اند.
افزایش نیافتن کرایه ها، تاثیر مستقیمی بر معیشت رانندگان تاکسی داشته است و برخی از رانندگان تاکسی برای جبران خلل وارد شده در اجرای مصوبه افزایش کرایه ها، به طور خودسرانه اقدام به افزایش کرایه‌ها کرده اند.
نبود مصوبه‌ای واحد که میزان افزایش کرایه‌ها را به طور مشخص اعلام کند، اختلاف هایی را میان رانندگان تاکسی و مسافران آن‌ها ایجاد کرده است.
برخی به بهانه گران شدن اقلام مصرفی در سال 96 و برخی به بهانه روشن کردن کولر سعی در گرفتن کرایه‌ای بیش از میزان تعیین شده می‌کنند.
ابوالفضل قناعتی، عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در رابطه با تخلف‌های رانندگان تاکسی می‌گوید: برخی از رانندگان تاکسی از ابتدای فروردین ماه اقدام به افزایش خودسرانه کرایه‌ها کرده اند و همین موضوع نیز سبب شده که شهروندان برای پرداخت کرایه‌ها سرگردان شوند.
وی می‌افزاید: اگر چه افزایش کرایه‌ها به طور خودسرانه تخلفی از سوی رانندگان تاکسی است، اما باید به این قشر نیز حق دهیم، زیرا حقوق اکثر اقشار با افزایش همراه بوده و تنها این قشر از افزایش‌ها محروم مانده اند.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به روشن کردن کولر از سوی رانندگان تاکسی‌ها می‌گوید: شهروندان باید بدانند که روشن کردن کولر ارتباطی با افزایش کرایه‌ها ندارد و نباید ریالی بابت روشن بودن کولر یک خودرو پرداخت کنند.
احمد دنیا مالی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز در رابطه با افزایش نیافتن کرایه تاکسی‌ها و سایر وسایل حمل و نقل عمومی می‌گوید: مصوبه شورای شهر تهران پس از یک بار اصلاح هنوز مورد تایید فرمانداری قرار نگرفته و شورای حل اختلاف نیز نظر نهایی خود را اعلام نکرده است.
وی با اشاره به مشکلات رانندگان تاکسی می‌گوید: تامین هزینه‌های زندگی برای رانندگان تاکسی دشوار است و با افزایش نیافتن کرایه ها، مشکلات رانندگان دو چندان شده است.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تخلف‌های رانندگان تاکسی می‌گوید: شهروندان می‌توانند هر گونه تخلف رانندگان تاکسی را به سامانه 1888 شهرداری تهران اطلاع دهند تا موضوع مورد بررسی اعضا قرار گیرد.
تخلف هایی که اکنون گزارش می‌شود مختص رانندگان گردشی نیست و برخی از رانندگان خط‌ها نیز با اتحاد با یکدیگر رقم کرایه‌های خود را افزایش داده اند.
اگر چه سازمان تاکسیرانی نظارت هایی را بر روند فعالیت رانندگان تاکسی دارد، اما این طور به نظر می‌رسد در شرایطی که هنوز افزایش‌های قانونی به رانندگان اعلام نشده به سختی می‌توان جلو تخلف‌ها را گرفت.

کد خبر: 361279

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT