پربازدیدترین ها

رئیس پژوهشگاه اقیانوس شناسی مطرح کرد:

رئیس پژوهشگاه اقیانوس شناسی و علوم جوی گفت: این کشتی فرصت مناسبی جهت توسعه فعالیت دریایی و اقیانوسی برای کشور است و ظرفیت های گسترده ای در افزایش درآمد ناخاص ملی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر در مراسم دیدار با آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری عضو هیات رییسه و نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قم در دفتر مجمع عالی مدرسین قم از وضعیت کشتی اقیانوس پیمای «کاوشگر خلیج فارس» افزود: این کشتی فرصت مناسبی جهت توسعه فعالیت دریایی و اقیانوسی برای کشور است و بدون شک ظرفیت‌های گسترده ای که در این خصوص ایجاد می شود امنیت، توسعه و افزایش درآمد ناخاص ملی را در کشور در پی خواهد داشت.

حاجی زاده ذاکر با اشاره به اهتمام پژوهشگاه در راستای رونق و توسعه مراکز پژوهشی تابعه پژوهشگاه در کنار سواحل جنوب و شمال کشور به عنوان خط مقدم فعالیت های میدانی و پژوهشی، خاطر نشان کرد: با تلاش های صورت گرفته در ابتدای سال جاری ٩٦ تعداد اعضا هیات علمی این پژوهشگاه افزایش ٢۰ درصدی برای استقرار در مراکز پژوهشی تابعه پژوهشگاه در بر داشته است.

در ادامه احسان عابدی معاون توسعه و پشتیبانی پژوهشگاه و رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) ضمن ارایه توضیحاتی از عملکرد مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر)، چکیده ای از طرح های پژوهشی درون سازمانی و برون سازمانی اعضای هیات علمی در راستای سیاست های کلان پژوهشگاه و همسو با نیازهای پژوهشی استان بوشهر را به محضر آیت الله حسینی بوشهری گزارش کرد.

وی همچنین اخذ زمینی با مساحت بیش از ده هزار متر مربع جهت ساخت ساختمان جدید مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) معادل٨ هزار متر مربع در سطح اشغال ٥٠ درصد که به عنوان بزرگ ترین طرح عمرانی پژوهشگاه شناخته می شود را از دیگر دستاوردهای این مرکز عنوان و در خصوص ساخت و تجهیز مرکز از حضرت آیت الله حسینی بوشهری درخواست مساعدت کرد.

حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در این دیدار، ضمن قدردانی از تلاش ها و حمایت های دکتر حاجی زاده ذاکر و آرزوی توفیق روز افزون برای پژوهشگاه، اظهار داشت که باید در انجام تمام امور با توکل به خداوند متعال و توسل به سیره اهل بیت (ع) عمل کرد و از این طریق است که می توان مسائل را حل و مشکلات را پشت سر گذاشت.

امام جمعه مردم قم در ادامه سخنانش نسبت به نقش مهم و با اهمیت پژوهشگاه به خصوص در مراکز پژوهشی تابعه اشاره و تاکید کرد: توسعه علوم دریایی و اقیانوسی در گرو توسعه و تجهیز مراکز پژوهشی در کنار دریا است.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری در این دیدار با اشاره به بازدیدی که از سواحل استان بوشهر به عمل آمد، تاکید کرد که بروز پدیده های مانند کشند قرمز و آلودگی دریا، باید در اولویت های پژوهشی پژوهشگاه قرار گیرد.

کد خبر: 379327

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT