پربازدیدترین ها

مشهد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: آموزش و پرورش در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده، موفق تر و موثرتر عمل می کند.

به گزارش ایرنا سیدجواد حسینی، چهارشنبه در دومین یادواره 176 شهید نهضت سوادآموزی کشور و هفت شهید نهضت سوادآموزی استان خراسان رضوی گفت: یکی از کارکردهای اصلی و مهم آموزش و پرورش انتقال فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.
وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس فرهنگ ناب ایرانی و اعتقادات اصیل اسلامی را به نمایش گذاشته، با ادای احترام به مقام شامخ شهیدان به ویژه شهدای آموزش و پرورش، بیان کرد: در کشور ما 2 رویداد بزرگ تاریخی یعنی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خوبی فرهنگ ایرانی و اعتقادات اسلامی ما را به نمایش می گذارد و باید برای حفظ و صیانت از این فرهنگ تلاش کرد.
این مسئول یکی از کارکردهای اصلی آموزش و پرورش را انتقال فرهنگ به نسل بعدی دانست و اظهار کرد: در قالب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از 6 ساحت تربیتی، سه ساحت به طور مستقیم به انتقال فرهنگ برمی گردد.
وی بیان کرد: آموزش و پرورش خراسان رضوی در حوزه انتقال و ترویج این فرهنگ ارزشمند، به خوبی کار کرده که اقدامات موثری از جمله راه اندازی دبیرخانه روایتگری انقلاب و اجرای طرح شهیدپژوهی در استان از آن جمله است.
حسینی تاکید کرد: خوشبختانه دانش آموزان نیز از این اقدامات و طرح ها استقبال شایسته و درخور توجهی کرده اند و این نشان می دهد که آنان نیز برای آشنایی با این فرهنگ علاقه مند و تشنه اند.
دومین یادواره 176 شهید نهضت سوادآموزی کشور و هفت شهید نهضت سوادآموزی خراسان رضوی، روز چهارشنبه با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در مشهد برگزار شد.
7496/5132
خبرنگار: آرزو جاودانی **‌ انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی

کد خبر: 379356

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT