پربازدیدترین ها

رئیس کمیته امداد:

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه صف وام ضروری مددجویان شکسته شده است، گفت: به زودی حسابهای کمیته امداد به صندوق امداد ولایت منتقل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، پرویز فتاح در بازدید از روند خدمت رسانی به مددجویان استان لرستان در دیدار با استاندار لرستان با تاکید بر اهمیت مسکن برای مددجویان افزود: مسکن سرمایه ماندگار مددجو و اشتغال آینده فرد را تضمین می کند.
وی ادامه داد: سال گذشته هزار میلیارد تومان برای وام اشتغال مددجویان اختصاص یافت که این رقم امسال به 2100 میلیارد می رسد. سهم لرستان از این عدد 45 میلیارد تومان بود که امسال به 100 میلیارد می رسد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به افتتاح صندوق امداد ولایت در شهرستان خرم آباد تاکید کرد: ظرف مدت2 ماه از تاسیس تاکنون ۴.۵ میلیارد در حساب شعبه پس انداز شده و آماده واگذاری وام است.
فتاح اضافه کرد: آماده ایم تمامی حسابهای امداد را به این صندوق انتقال دهیم.

وی اظهار کرد: صف وام ضروری در لرستان نزدیک به صفر شده است و وام در چند دقیقه پرداخت می شود.

رئیس کمیته امداد افزود: سال گذشته ٨ میلیارد تومان اعتبار مسکن استان بود که این رقم امسال به ۱٨ میلیارد تومان می رسد و در صورت نیاز امکان افزایش آن وجود دارد.فتاح گفت: برای سال 96 قصد داریم حوزه مسکن را توسعه دهیم و به هر میزان زمین که در استان داده شود ما با کمک خیرین مسکن خواهیم ساخت.

وی ادامه داد: صف طویل جهیزیه مددجویان شکسته شده و کالا به ارزش واقعی حدود هفت میلیون تومان به دختران جوان ارائه می شود.

رئیس کمیته امداد باتاکید بر اهمیت پالایش مددجویان اضافه کرد: نباید زندگی با صدقه را تشویق کنیم.

فتاح با اشاره به حساسیت کمک نقدی به ویژه در پرداخت یارانه ها گفت: گفته می شود از زمان 3 برابر شدن یارانه ها تقاضای ورود به امداد بیشتر شده است. همچنین تمایل به دریافت وام خوداشتغالی کاهش یافته چون در صورت توانمندی از چرخه دریافت مستمری خارج می شوند.

فتاح افزود: با افزایش یارانه ها معوقات بانکی مددجویان کاهش می یابد و بهترین ضمانت بازپرداخت وام است. اما باید کنترل کنیم افزایش یارانه ها سبب تشدید تنبلی و بیکاری نشود.

وی با بیان اینکه درآمد امداد لرستان رشد داشته است تاکید کرد: ٨۰ درصد حامیان استان، غیر بومی هستند و از جمعیت یک میلیون و ٨۰۰ هزار نفری استان 10 درصد تحت پوشش امداد هستند.

رئیس کمیته امداد اضافه کرد: تحت پوشش گرفتن هنر نیست بلکه خودکفایی فضیلت است.

وی با اشاره به رابطه خوب کمیته امداد با دولت گفت: رابطه ما با دولت، پیش و پس از انقلاب منطقیو دوستانه است و هیچ گلایه ای از دولت نداریم.

کد خبر: 379385

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT