پربازدیدترین ها

مجلس 50 ساله عزاداری شهادت امام جعفر صادق (ع) در مدرسه علمیه خان شیراز بر پا می شود.

مدرسه خان شیراز ؛ میزبان محفل عزای صادق آل عبا
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس گفت: مجلس 50 ساله عزاداری شهادت امام جعفر صادق (ع) در مدرسه علمیه خان شیراز ساعت 10 صبح روز پنجشنبه، 29 تیر با حضور عزاداران آن امام همام در این مدرسه تاریخی برگزار می شود .
حجت‌الاسلام محمدصادق مهرابی افزود: این مراسم همچون سال‌های گذشته با عزاداری هیئات مذهبی و با حضور آحاد مردم و مسئولان استان فارس و شهر شیراز برگزار شده و آیت‌الله سیدشرف‌الدین ملک‌حسینی، رئیس مدرسه علمیه خان شیراز سخنران این مراسم خواهد بود.
وی در ادامه اشاعه سیره عملی امام صادق (ع) را یکی از مهم‌ترین اهداف این مراسم خواند و تأکید کرد: برگزاری مراسم مربوط به اهل بیت (ع) مهم‌ترین راه برای حفظ شعائر دینی است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس با اشاره به ضرورت تکریم و شناخت حضرت امام جعفر صادق (ع) بیان کرد: امام صادق (ع) در طول حیات خویش توانستند وحدت و انسجام شیعه را حفظ و از مکتب حق و سنت واقعی اهل بیت (ع) دفاع کنند.
مهرابی گفت: قرائت قرآن، سخنرانی مذهبی و سینه‌زنی از جمله برنامه‌های این روز است و از اقشار مختلف مردم، علما و روحانیت، ائمه جماعات، هیئات مذهبی و تشکل‌های دینی جهت حضور در این مراسم معنوی دعوت می‌شود.
مدرسه خان به عنوان کانون و نگین حوزه‌های علمیه استان بیش از 50 سال است که آیین سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) را برپا می‌ کند .
مدرسه خان مدرسه‌ای تاریخی است که توسط الله‌وردی خان گرجی و پسرش امام قلی خان در شهر شیراز و همزمان با حکومت شاه عباس صفوی ساخته شده است.

کد خبر: 379389

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT