پربازدیدترین ها

استاندار تهران:

استاندار تهران از بخش کشاورزی خواست هر طور شده خود را از مصرف آب آلوده نجات دهد .


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ، حسین هاشمی در اولین همایش ارتقای تولید و مصرف آبزیان در برج میلاد تهران با بیان اینکه برای نجات بخش کشاورزی از آبهای آلوده با جدیت از زمان فعالیتم پیگیر بوده ام، گفت: ما نمی توانیم محصولات و صیفی جاتی را به مردم بدهیم که آلوده باشد.
استاندار تهران افزود: صنعت و کشاورزی با یکدیگر مرتبط هستند و نباید از یکدیگر جدا باشند زیرا در غیر این صورت کشاورزی سنتی می‌شود و بهره‌‌وری آن کاهش می‌یابد و در صورت نزدیکی این دو بخش امکان صادرات محصولات تولیدی نیز ایجاد خواهد شد.
وی اضافه کرد: شما (مسئولان بخش کشاورزی)، محیط زیست و فرمانداری ها تلاش کردید و بیش از 90 درصد توفیقات در این زمینه به دست آمد اما هنوز به صددرصد نرسیده است.
هاشمی با بیان اینکه آلودگی کشت در استان تهران درحال تغییر است گفت: استان تهران در 12 محصول رتبه اول تا سوم را دارد و حرکت بزرگی را در راستای تولید محصولات کشاورزی انجام داده است.
استاندار تهران افزود: مصرف آبزیان به غیر از استان های شمالی و جنوبی کشور بسیار پایین است و فاصله زیادی با استانداردهای جهانی دارد اما باید توجه داشت که یکی از بهترین خوراک ها برای سلامت افراد، آبزیان است.
هاشمی گفت: بعد از انجام این همه تبلیغات درباره مصرف آبزیان سرانه مصرف آن به 10 کیلوگرم رسیده است در حالی که مصرف آن در شرق آسیا و اروپا بسیار بالاست و غذای اصلی مردم به حساب می‌آید و رستورانهای تخصصی به عرضه آبزیان اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه فرهنگ مصرف آبزیان باید توسط صداوسیما برای مردم تبلیغ شود، افزود: صدا و سیما وقتی که اینقدر برنامه‌های آشپزی دارد و در آن غذاهای یونانی را طبخ می‌کند بهتر است به جای آن از آبزیان استفاده کند تا برای مصرف این محصول تبلیغ شود.

کد خبر: 379411

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT