پربازدیدترین ها

تهران-ایرنا- رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در خط مقدم مبارزه با تهیه و توزیع مواد است بر لزوم همکاری کشورهای عضو اکو در راستای جلوگیری از ورود و توزیع مواد مخدر به منطقه تأکید کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار « محمد مسعود زاهدیان» در کارگاه مبارزه با مواد مخدر با مشارکت سازمان همکاری اقتصادی اکو ، پیش نیاز انجام فعالیت های اقتصادی را داشتن امنیت بیان کرد و گفت: بنابراین مقابله با معضل تهیه و توزیع مواد مخدر زمینه ساز ایجاد و تقویت امنیت پایدار است و همکاری پلیس کشورهای عضو اکو در راستای مبارزه با مواد مخدر می تواند امنیت پایدار را ایجاد کند.
وی ، افزود: معضل تهیه و توزیع مواد مخدر به عنوان یکی از پنج تهدید مهمی است که جامعه بشری را هدف قرار داده است و به همین علت مبارزه با مواد مخدر مورد توجه بسیاری از کشورها و سازمان های بین المللی است.
وی ادامه داد: بسیاری از کشورها در تلاش هستند تا با زمینه های تولید و توزیع و همچنین جریان های مافیای قاچاق مواد مخدر برخورد شود.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اضافه کرد: موضوع کشت و قاچاق مواد مخدر یکی از مواردی است که کشورهای منطقه را مورد هدف قرار داده است و متأسفانه افراد زیادی از آن آسیب می بینند، با وجود حضور برخی کشورهای فرامنطقه ای به بهانه انجام اقدامات پیشگیرانه در منطقه ، متأسفانه نه تنها امنیت منطقه تأمین نشده است بلکه براساس آمار و بررسی ها، میزان کشت و تولید مواد مخدر از سال 2001 تاکنون افزایش تساعدی داشته است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در ادامه با اشاره به تولید و مصرف مواد مخدر صنعتی بیان کرد: امروزه آسیب و خطرات مواد مخدر صنعتی به مراتب بیشتر از نوع سنتی است که متأسفانه حجم بالایی از مواد مخدر صنعتی خارج از منطقه اکو به کشورها وارد می شود؛ در واقع اروپا بازارهای جدیدی در آسیا برای توزیع و مصرف مواد مخدر صنعتی یافته است و لازم است که کشورهای عضو اکو در برخورد با این معضل نیز به زبان مشترک برسند.
وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در روند مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از ترانزیت مواد همواره در خط مقدم بوده و اقدامات شایسته ای انجام داده است که تقدیم بیش از 3700 شهید و 12 هزار جانباز در این عرصه موید این ادعاست .
این مقام ارشد انتظامی همچنین خاطرنشان کرد : ایران همواره در تلاش است میزان خسارات و هزینه های انسانی و تجهیزاتی را در مقابله با مواد مخدر به حداقل برساند.
سردار زاهدیان در ادامه با تشریح بخشی از عملکرد پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی عنوان کرد: در سال گذشته میلادی ( 2016 ) 623 تن انواع مواد مخدر توسط این پلیس کشف شد که این رقم در کشف مواد ، در جهان بی سابقه است، همچنین در 6 ماهه گذشته سال 2017 میلادی نیز 255 تن و 366 کیلوگرم انواع مخدر با هوشیاری پلیس مبارزه مواد مخدر ناجا کشف شده است، این در حالی است که میزان کشفیات پلیس ایران با همکاری سایر دستگاه ها چون گمرک و وزارت اطلاعات در سال گذشته بیش از 670 تن بوده است.
اجتمام ** 9105** 1776
تنظیم : آرزو نیکنام ** انتشار : لیلا خطیب زاده

کد خبر: 379413

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT