پربازدیدترین ها

گناوه؛

مسوول بخش مراقبت‌های ویژه سوختگی بیمارستان سوانح و سوختگی چرومی گناوه گفت: سیلندرهای گاز خانگی عامل اصلی سوختگی در شهرستان گناوه است.

چهار ترکیدگی سیلندر گاز خانگی در یک هفته به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، صدری زاهدی‌راد افزود: سوختگی بر اثر ترکیدگی سیلندرهای گاز خانگی، درصد بالای مراجعه‌کنندگان به بیمارستان سوانح و سوختگی چرومی گناوه را تشکیل می‌دهد .

وی ادامه داد: در هفته گذشته چهار بیمار به علت ترکیدگی کپسول گاز مایع دچار سوختگی ۳۰ تا ۴۵ درصد شده‌اند .

مسوول بخش مراقبت‌های ویژه سوختگی بیمارستان سوانح و سوختگی چرومی گناوه بیان کرد: بیمارانی که به علت ترکیدگی کپسول دچار این حادثه می‌شوند معمولاً دچار سوختگی در ناحیه صورت و گردن نیز می‌شوند که این نوع سوختگی به علت تهدید بیمار ازنظر تنفسی بسیار خطرناک است .

زاهدی‌راد یکی از دلایل ترکیدگی کپسول‌های مایع را حمل و نگهداری غیراستاندارد آنها در وسایل نقلیه عنوان کرد و از مردم خواست از پرتاب کردن و غلتاندن سیلندر گاز مایع روی زمین خودداری کنند و برای انتقال آن از وسایل چرخ‌دار استفاده کنند.

وی همچنین توصیه کرد که سیلندر گاز مایع فقط با استفاده از دسته آن جابه جا شود و هرگز از شیر به‌عنوان دستگیره استفاده نشود .

این کارشناس گفت: هرگز برای باز کردن گرفتگی لوله‌های فاضلاب آشپزخانه و حمام نباید از گاز مایع استفاده شود که این عمل بسیار خطرناک است و شاهد حوادث تأسف‌بار در این زمینه بوده‌ایم .

زاهدی راد از مردم خواست سیلندر گاز مایع را همیشه بر روی سطح افق به‌صورت قائم بگذارند و هرگز آن را به پهلو قرار ندهند و سیلندرهای بیشتر از ۱۱ کیلویی را همیشه خارج از ساختمان استفاده کنند.

کد خبر: 395038

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT