پربازدیدترین ها

در پاسخ به ایرنا؛

اردبیل - ایرنا - رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست نمین از مشاهده سه قطعه فلامینگو در محدوده سد سربند این شهرستان خبر داد.

امین شکوری مقدم روز سه شنبه افزود: شهرستان نمین به دلیل داشتن تالاب های متعدد و زیستگاه های مناسب آبی ، هر سال میزبان انواع مختلفی از جمعیت پرندگان مهاجر از جمله انواع اردک، درنای معمولی، انواع حواصیل ها، غازها، فلامینگو، انواع کاکایی ها و خوتکا است که امسال برای اولین بار این فلامینگوها بسیار زودتر از فصل مهاجرت این پرندگان در تالاب های این منطقه مشاهده شدند.
او گفت: در ماه های فروردین و اردیبهشت در مسیر مهاجرت شاهد حضور این پرنده در تالاب های استان اردبیل هستیم که طبق مشاهدات و بررسی های کارشناسی به عمل آمده هر سه قطعه فلامینگو جوان و نابالغ بوده و برای اولین بار در این فصل از سال در این محل مشاهده می شوند.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل حفاطت محیط زیست استان اردبیل ، او با اشاره به اینکه فلامینگو در لیست پرندگان حفاظت شده قرار دارد و حفاظت از مناطق زیست و تولید مثل این پرنده، برای بقای آن اهمیت بسزایی دارد، از مردم خواست در حفظ و مراقبت از این پرنده سهیم بوده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نمین از طریق شماره تماس 32327465 گزارش کنند.
فلامینگو یا مرغ آتشی پرنده‌ای از راسته لک لک‌سانان و با پاهای دراز و منقاری منحنی و گردنی بلند و خمیده است. این پرنده در مناطق ساحلی دریاها، دریاچه های شور و کم عمق و مرداب‌ های ساحلی کم عمق زندگی می کند.
شهرستان نمین در 30 کیلومتری شرق اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده:سیفعلی موسی زاده
6018/6016

کد خبر: 398528

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT