پربازدیدترین ها

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبرداد؛

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از واگذاری هزار خودرو به بازنشستگان کشوری پس از انجام قرعه کشی خبر داد و گفت: 300 میلیاردتومان برای اعطای وام به این افراد در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمود اسلامیان در مراسم قرعه کشی واگذاری خودرو به بازنشستگان کشوری افزود: بیش از 44 هزار نفر برای دریافت خودرو لیزینگ در سایت صندوق بازنشستگی ثبت نام کردند که در مرحله اول با انجام قرعه کشی اسامی هزار نفر برای دریافت خودرو بر اساس آمار ثبت نام کنندگان استان های مختلف مشخص می شود.

وی گفت: بر اساس قراردادی که با ایران خودرو منعقد شده است هر یک از بازنشستگان برای دریافت محصولات ایران خودرو ۱۷.۵ میلیون تومان وام از صندوق بازنشستگی دریافت می کنند که در صورت بازپرداخت 36 ماهه کارمزد آن 10 درصد و 48 ماهه 12 درصد خواهد بود که این مبلغ نصف سودی است که شرکت های لیزینگ دریافت می کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: 300 میلیاردتومان برای ارائه وام خودرو تسهیلات در نظر گرفته شده است که پس از این مرحله در مرحله بعدی تعداد بیشتری امکان دریافت خودرو خواهند داشت.

اسلامیان در مورد مشکلاتی که بازنشستگان دارند، اظهار داشت: طی هشت سال دولت قبل حقوق بازنشستگان متناسب با تورم نبود به همین دلیل ۶۷.۷ درصد قدرت خرید آنها کاهش پیدا کرد اما در این دولت تورم کنترل شد به طوری که 2200 میلیاردتومان تسهیلات برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در نظر گرفته شد و بر این ا ساس میانگین حقوق آنها در سال جاری ۱۹.۶ درصد افزایش یافت. که امیدوارم در سال آینده به ردیف های بودجه ای آنها اضافه شود و به تدریج بتوانیم قدرت خرید و حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم.

به گفته وی همچنین افزایش مبلغ و تسهیلات وام قرض الحسنه به بازنشستگان اقدام دیگری بود که در راستای کمک به آنها در سال جاری انجام شد به طوری که 300 هزار بازنشسته می توانند چهار میلیون تومان وام دریافت کنند این در حالیست که سال قبل به 40 هزار بازنشسته دو میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت شد

وی از افزایش راه اندازی خانه های امید خبر داد و گفت: طی سه سال گذشته 16 خانه امید در شهرهای مختلف راه اندازی شد که در این مراکز برنامه های آموزشی، فرهنگی، شعرخوانی، موسیقی، تئاتر و... نیز ارائه می شود. همچنین در تهران نیز قصد داریم خانه امیدی راه اندازی کنیم.

اسلامیان گفت: همچنین مصمم هستیم طبق دستور رئیس جمهور برای خروج از تصدی گیری سهام شرکت های دولتی وابسته به صندوق را واگذار و یا بفروشیم به طوری که به 135 هزار بازنشسته سهام بیمه ملت را واگذار کردیم.

کد خبر: 401842

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT