پربازدیدترین ها

مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان گفت: تیراندازی نیروهای دولت سومالی به لنج ماهی‌گیران کنارکی در آب های آزاد به کشته شدن ناخدا و زخمی شدن یکی از ملوانان منجر شد.

هدایت الله میرمرادزهی در گفت‌وگو با تسنیم در چابهار اظهار داشت: براساس گزارشی که از جانب نیروی دریایی و صاحب یکی از لنج های صیادی شهرستان کنارک به دست ما رسیده، پرسنل این لنج که در آب‌های آزاد نزدیک به سومالی در حال صیادی بودند، توسط نیروهای دولت سومالی مورد تیراندازی قرار گرفتند.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان ادامه داد: براساس گفته‌های صاحب لنج، در پی این حادثه ناخدای لنج کشته شده و یکی از ملوانان نیز زخمی شده است.

وی اضافه کرد: همچنین بر اساس این گفته‌ها 16 نفر از ملوانان و پرسنل لنج در بند دولت سومالی هستند و لنج آنها در اختیار این دولت قرار دارد.

میرمرادزهی تصریح کرد: در حال حاضر از طریق وزارت امور خارجه و جمعی از مسئولان مربوطه به دنبال بررسی این حادثه و جزئیات آن هستیم و تلاش داریم تا حقی از این ملوانان ضایع نشود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه لنج مورد نظر دارای مجوز ورود و صیادی در آبهای فراساحلی بوده، به نظر می رسد در صورت بروز این حادثه با جزئیات بیان شده، حمله به لنج بدون دلیل انجام شده است.

کد خبر: 401994

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT