پربازدیدترین ها

رئیس سازمان نشر آثار زنان در دفاع مقدس:

کاشان- ایرنا- رئیس سازمان نشر آثار و اندیشه های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران الگوی جدیدی از زن خانواده و فعال در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، آموزشی و فرهنگی را به جهانیان نشان داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'مریم مجتهدزاده' روز جمعه در همایش «خانواده متعالی، چالش ها و فرصت ها» در آران و بیدگل بیان کرد: بانوان ایرانی در دوران انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی ثابت کردند که زن با شرف، حیا، حجاب و عفاف می تواند در همه میدان ها حاضر شود و نقش آفرینی کند.
وی افزود: زن از دیدگاه انقلاب اسلامی می تواند افزون بر حفظ سنگر خانواده، در صحنه های سیاسی و اجتماعی هم موفق باشد و این امر به طور مناسب در دوران دفاع مقدس مشاهده شد چرا که از فضای خانواده در نبود همسران خود صیانت کرده و مانع بروز بسیاری آسیب ها شدند تا راه شهدا با ایفای نقشی زینبی ادامه یابد.
رئیس سازمان نشر آثار و اندیشه های مشارکت زنان در دفاع مقدس بیان کرد: آسیب هایی که به بسیاری از کشورها در جنگ های جهانی وارد شد، هنوز آثارش ادامه دارد و بسیاری از آنها در نتیجه عملکرد زنان آن جامعه هاست.
او اضافه کرد: مردان در دوران جنگ تحمیلی با خیالی آسوده از حضور و نقش موثر مادران، همسران، خواهران و دختران در جبهه نبرد حق علیه باطل حضور یافتند و اکنون نیز زنان برجسته ای در کشور وجود دارند که نقش های شاخصی ایفا می کنند.
مجتهدزاده گفت: زنان در انقلاب اسلامی برای تمدن نوین اسلامی و زمینه سازی تعجیل فرج حضرت امام زمان (عج) حرکت می کردند و امروز مدیریت و هدایت خانواده را به عنوان نخستین بنیان تاثیرگذار و سازنده جامعه برعهده دارند که منشا مسائل روانی، تربیتی، فرهنگی و اجتماعی است.
وی با تاکید بر مسئولیت آموزش و پرورش جهت تربیت کودکان و نوجوانانی مسئولیت پذیر برای نقش آفرینی در آینده کشور بیان کرد: تشکیل ستادی ویژه از نمایندگان دادگستری، آموزش و پرورش، فرماندار و بخشدار، حوزه های علمیه و ائمه جمعه در شهرستان ها جهت تدوین و پیگیری برنامه های عملی در راستای تبیین الگو و نقش زن موفق ضروری است.
امام جمعه آران و بیدگل نیز در این همایش گفت: دشمن امروز بنیان خانواده در نظام اسلامی را هدف قرار داده و سیاست استکبار به فساد کشیدن زنان و دختران ایرانی است.
آیت الله 'سید محمد موسوی' افزود: امروز نهادی اثرگذار بر کانون خانواده ها در غرب وجود ندارد و ارزش های اخلاقی که پیش تر به آن باور داشتند نیز از هم پاشیده که نمونه بارز آن افزایش خانواده های تک نفره در این کشورهاست.
وی افزود: ارزشی به نام حیا در کشورهای غربی وجود ندارد و همین فرهنگ برهنگی و منحط غربی توسط سیاست بازان به همه کشورهای اسلامی صادر می شود، که نباید در برابر این هجمه های فرهنگی آرام نشست.
موسوی گفت: شبکه های اجتماعی ابزاری در دست دشمنان اسلام است و آنها برای خانواده در کشورهای اسلامی طرحی هدفمند دارند و با تولید آثار فرهنگی و هنری به دنبال نابود کردن بنیان خانواده ها هستند.
او با بیان اینکه برای برخی چالش ها و آسیب ها در کشور کار عملی انجام نشده، گفت: افزایش طلاق، درگیری ها و آسیب های اجتماعی در نتیجه فقدان رسیدگی مناسب به این چالش هاست.
تندیس مرکز تحول و تعالی خانواده آران و بیدگل نیز در ادامه این آئین رونمایی شد.
شهرستان آران و بیدگل با جمعیت نزدیک به 100 هزار نفر در فاصله 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
خبرنگار: یوسف صائب ** انتشار دهنده: محمد ملا حمزه زاده
6136/8123

کد خبر: 428952

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT