پربازدیدترین ها

معاون آموزش‌ متوسطه وزیر آموزش و پرورش:

معاون آموزش‌ متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: 11 هزار نفر داوطلب مدیریت مدرسه شدند.

به گزارش خبرنگار آموزش‌ و پرورش خبرگزاری فارس ، علی زرافشان معاون آموزش‌ متوسطه وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان معاونت آموزشی برگزار شد، اظهار داشت: ارتقای مدیریت آموزشگاهی است از جمله برنامه های امسال است که برنامه تعالی یکی از اقدامات ماست.

وی افزود: طرح تعالی مدرسه4 سال پیش آغاز شد است که امسال به صورت سراسری در مدارس متوسطه اول و دوم اجرا می شود.

زرافشان ادامه داد: این طرح، تلفیقی از مدرسه محوری و تفویض اختیار است. مشارکت همه ارکان مدرسه را در مدیریت فراهم کرده است و رسیدن به مدرسه اثربخش را دنبال می کنیم.

وی افزود: فرایند انتصاب و انتخاب مدیران اقدام دیگری است که امسال انجام می دهیم که با رویکرد داوطلبانه و استفاده از فناوری اطلاعات اقدام می کنیم.

معاون آموزش‌ متوسطه وزیر آموزش‌ و پرورش افزود: تاکنون مدرسه در لیست فراخوان هستند که بیش از 11 هزار نفر داوطلب هستند؛ 24 خرداد ازمون برگزار می شود.

زرافشان افزود: سنجش صلاحیت حرفه ای مدیران از دیگر برنامه هاست؛ اقدامات خوبی انجام شده است تا با استفاده از روش های سنجش صلاحیت، مدیران شایسته‌تری را انتخاب کنیم.

وی گفت: ارتقای آموزش‌ های مهارتی در آموزش‌ و پرورش از دیگر اقدامات است. سال گذشته اقدامات خوبی انجام شد؛ توسعه کیفیت آموزش ها مد نظر بود که در این راستا اختصاص بودجه برای تجهیز هنرستان ها مد نظر است.

زرافشان ادامه داد: 520 میلیارد ریال بود که به استان های ابلاغ شد و از 2 درصدگاز نیز 80 میلیارد ریال اختصاص یافت.

وی افزود: سال گذشته ردیف اختصاصی برای فعالیت برون سپاری بگیریم؛ 70 هزار دانش آموز برون سپاری داریم.

زرافشان اضافه کرد: آموزش‌ های کاردانش در شهرک های صنعتی از دیگر اقدامات است که با مشارکت وزارت صنعت و معدن ای. دانش آموزان دروس خود را در کارخانه ها بگذارند.

وی افزود: اجرای برنامه ایران مهارت در دوره اول متوسطه، ایجاد بازارچه های کارآفرینی از دیگر اقدامات است.

ادامه دارد

کد خبر: 454780

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT