پربازدیدترین ها

بدون اجازه والدین؛

تحقیقی جدید نشان می دهد بیش از 3337 اپلیکیشن در گوگل پلی اطلاعات تماس و مکان کودکان زیر 13 سال را بدون اجازه والدین جمع آوری می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، محققان با استفاده از یک فرایند تست خودکار متوجه شده اند 3337 اپلیکیشن کودک و خانواده محور در گوگل پلی بدون اجازه اطلاعات کودکان را جمع آوری می کنند. این برخلاف قانون COPPA آمریکا است که جمع آوری اطلاعات از کودکان زیر 13 سال را ممنوع می کند.

البته فقط تعداد محدودی از اپلیکیشن ها به طور واضح اطلاعات کودکان را جمع آوری می کردند. اما بسیاری از اپلیکیشن ها عملکردی سوال برانگیز داشتند.

در این تحقیق به طور کلی 5855 اپلیکیشن بررسی شد که 281 مورد آنها اطلاعات تماس یا مکان زندگی کودک بدون اجازه والدین جمع آوری شده است. علاوه برآن 1100 اپلیکیشن به طور مداوم اطلاعات را در اختیار طرف سوم قرار می دادند.

حدود 40 درصد اپلیکیشن ها اطلاعات را بدون استفاده از اقدامات امنیتی معمول منتقل می کردند و حدود 92 درصد از 1281 اپلیکیشن با پیوند فیس بوک از قوانین این شبکه اجتماعی پیروی نمی کردند تا میزان استفاده کاربران کمتر از 13 سال را محدود کنند.

کد خبر: 454855

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT