پربازدیدترین ها

به منظور بزرگداشت روز عطار نیشابوری

نمایشگاه نقاشی دیجیتال‌آرت با عنوان «آبی لاجوردی» از تاریخ 2 تا 12 اردیبهشت ماه امسال در نگارخانه و مرکز هنری سعدآباد برگزار می‌شود.

به‌ گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس ، این نمایشگاه شامل 15 اثر از هنرمند ایتالیایی الیزا وندارمین، نقاش و محقق ادبیات فارسی است که با الهام از کتاب منطق الطیر عطار خلق شده است.

آثار مذکور به سبک پست‌مدرن و با تکنیک دیجیتال‌آرت هستند.

فَریدالدّین ابوحامِد محمّد عطّار نِیشابوری (540 - 618 قمری) یکی از عارفان و شاعران صاحب نام ایرانی است که در سال 540 هجری برابر با 1146 میلادی در نیشابور زاده شد.

وی یکی از پرکارترین شاعران ایرانی به شمار می‌رود و بنا به‌نظر عارفان در زمینه عرفانی از مرتبه‌ای بالا برخوردار بوده‌ است.

از جمله آثار عطار می‌توان به الهی نامه، اسرار نامه، مصیبت‌نامه، وصلت نامه، بلبل‌نامه، بی سر نامه، منطق الطیر، جواهر الذات، حیدر نامه، مختار نامه، خسرو نامه، اشتر نامه و مظهر العجایب اشاره کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه همه روزه از تاریخ 2 تا 12 اردیبهشت ماه 1397 ساعت 10 تا 17 به نگارخانه و مرکز هنری سعدآباد به نشانی میدان تجریش، میدان دربند، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد مراجعه کنند.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه نیز از ساعت 16 تا 20 روز یکشنبه 2 اردیبهشت ماه خواهد بود.

کد خبر: 455247

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT