پربازدیدترین ها

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم:

قشم - ایرنا - عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برنامه ریزی علمی و آگاهانه از شرایط اقتصادی روز جامعه و جهان کلید توسعه پایدار است و این رو چشم انداز اقتصادی این جزیره بر اساس طرح های آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن تدوین می شود.

به گزارش ایرنا، علی یدقار روز چهارشنبه در سومین نشست ارائه گزارش عملکرد سه ماهه طرح های جایکا در جزیره قشم افزود: براساس بررسی ظرفیت های جغرافیایی جزیره قشم و نیازسنجی جوامع محلی، امکان توسعه صنایع نفت و گاز در جنوب غربی جزیره و ایجاد صنایع شیلاتی در شمال غربی آن وجود دارد.
به گفته وی، شمال جزیره قشم برای فعالیت های صنعتی، جنوب جزیره برای توسعه گردشگری و شرق آن محلی مناسب برای توسعه تجارت و بازرگانی است.
یدقار، ارتقای دانش فردی تمام اعضای جامعه را جزء مهترین راهبردهای طرح جایکا در توسعه مردم محور قشم دانست و افزود: جامعه یکپارچه و مشتاق به پیشرفت که دانش فردی در تمام اعضای آن ارتقا یافته باشد با سرعت بیشتری در مسیر توسعه حرکت خواهد کرد.
موسسه جایکا فعالیت های خود را در کشورهای کمتر توسعه یافته و در حال توسعه پیگیری می کند و از حدود 40 سال پیش تاکنون طرح های مشترک خود را در ایران آغاز کرده است.
وی آموزش بانوان به عنوان نیمی از جمعیت تاثیر گذار در جامعه را یکی دیگر از ارکان مهم برنامه های جایکا برشمرد و بیان کرد: بانوان در نهادینه سازی و انتقال داده ها به خانواده و نسل های بعد نقش مستقیم و مهمی دارند و می توان از این نقش در جهت شکوفایی جامعه استفاده کرد.
سازمان همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا) به درخواست سازمان منطقه آزاد قشم از چهار سال گذشته طرحی با عنوان تهیه طرح جامع قشم را در این جزیره به اجرا گذاشته است. این طرح با رویکرد خاص به مسائل گردشگری و محیط زیستی در قالب طرح جامع، راهکارها، پیشنهادها و برنامه‌هایی را با هدف توسعه پایدار مردم محور جزیره قشم به سازمان منطقه آزاد قشم ارائه می‌کند.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
7500

کد خبر: 461713

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT