پربازدیدترین ها

سخنگوی وزارتخارجه آمریکا:

بیرجند - ایرنا - بارش رگباری عصر پنجشنبه در خراسان جنوبی از جمله مرکز استان موجب آبگرفتگی معابر شد.

به گزارش ایرنا بارش رگباری همراه با وزش باد شدید که از اوایل هفته جاری در این استان آغاز شد امروز نیز ادامه داشت.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی به خبرنگار ایرنا گفت: بارش رگباری عصر امروز (پنجشنبه) در سه شهرستان استان باعث آبگرفتگی معابر عمومی شد.
سیدابوالحسن میرجلیلی افزود: بارش رگباری و زیاد باران در بازه زمانی کم که ماهیت بارندگی فصل بهار است، سبب ایجاد روان آب در شهرستان های سرایان، طبس و بیرجند شده است.
وی بیان کرد: بارندگی عصر امروز خسارت جانی نداشته و آبگرفتگی منازل هم با توجه به هشدارهایی که از قبل داده شده بود، زیاد نبوده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: هماهنگی لازم با شهرداری و دستگاه های دیگر برای رفع آبگرفتگی در برخی خیابان های شهر بیرجند صورت گرفته و 52 تیم امدادی و عملیاتی در استان برای هرگونه امدادرسانی آماده باش هستند.
وی با اشاره به اینکه بارش های رگباری در فصل بهار همچنان ادامه دارد از مردم خواست هشدارها و اخطاریه های سازمان هواشناسی و مدیریت بحران را جدی بگیرند و با توجه به شدت بارش ها و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها موارد احتیاطی را رعایت کنند.
بارش رگباری همراه با وزش باد شدید اواسط هفته جاری باعث جاری شدن سیلاب در چهار شهرستان بیرجند، درمیان، زیرکوه و سربیشه استان خراسان جنوبی شد و خسارات جانی و مالی را بر جا گذاشت.
این استان مرزی دارای 11 شهرستان است و بارش باران امروز (پنجشنبه) در بیرجند مرکز خراسان جنوبی و اغلب شهرستان ها ادامه دارد.
3028

کد خبر: 462001

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT