پربازدیدترین ها

مدیرعامل برج میلاد تهران گفت: مرتفع ترین دلفیناریوم جهان در برج میلاد تهران به عنوان یکی از نمادهای معماری شهری و همچنین ششمین برج بلند مخابراتی دنیا در حال حاضر به صورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفته است و بزودی نیز عموم مردم می توانند از پارک دلفین ها بازدید کنند.

فرزاد هوشیار پارسیان با بیان این مطلب افزود: دلفیناریوم(پارک دلفین ها) نخستین دلفیناریوم غیرساحلی خاورمیانه و مرتفع ترین دلفیناریوم جهان است که بزودی میزبان گردشگران و شهروندان تهرانی در برج فرهنگی و تفریحی میلاد خواهد شد.

وی افزود: این پارک با هدف جذب گردشگر در برج میلاد تهران به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر تهران راه اندازی می شود.

به گفته هوشیار، در حال حاضر در این پارک، چهار شیر دریایی زندگی می کند که از کشورهای اسپانیا، هلند و آمریکای جنوبی آورده شده و توسط بهترین مربیان خاورمیانه آموزش دیده اند. این شیرهای دریایی با انجام حرکات آکروباتیک گردشگران را تشویق به بازدید از آن می کنند. ضمن آنکه بزودی قرار است تعدادی دلفین نیز در این دلفیناریوم آورده شود.

وی همچنین خبر از تولد یک شیر دریایی دیگر در مجموعه برج میلاد داد و گفت: یکی از شیرهای دریایی در زمان انتقال به مجموعه غیرساحلی برج میلاد باردار بود که در هفته گذشته نوزاد شیردریایی متولد شد و در حال حاضر تعداد شیرهای دریایی مجموعه به ۵ عدد رسید.

هوشیار پارسیان ادامه داد: دلفیناریوم برج میلاد تهران در حال حاضر به صورت آزمایشی بهره برداری شده است و با آوردن دلفین ها و همزیستی آنها با محیط آماده بازدید عموم مردم خواهد شد.

مدیرعامل برج میلاد تهران در خصوص وسعت این پارک نیز گفت: دلفیناریوم برج میلاد تهران سه هزار و ۲۰۰ متر مربع وسعت دارد و ظرفیت پذیرایی از بازدیدکنندگان روزانه در هر سانس ۱۲۰۰ نفر است و قرار است در چهار سانس به نمایش در اید. همچنین آموزشهای لازم به شیرهای دریایی برای گرفتن عکس یادگاری، کشیدن نقاشی و نواختن ساز دهنی به آنها داده شده است.

بر اساس این گزارش، پارک دلفین های برج میلاد تهران از طریق تکنولوژی شبیه سازی شده آب اقیانوس، قابلیت نگهداری انواع پستانداران دریایی را در پایتخت ایران فراهم کرده است.

پارک دلفین ها در ضلع جنوب غربی برج میلاد تهران جنب باشگاه پینت بال قرار دارد و مسیر ورودی به این پارک از سمت اتوبان شیخ فضل الله نوری، ورودی بزرگراه شهید همت، مسیر اختصاصی برج میلاد تهران است.

کد خبر: 46372

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT