پربازدیدترین ها

سازمان منطقه آزاد کیش با تعامل سرمایه گذاران بخش خصوصی، زیر ساخت های گردشگری را در هندورابی ایجاد می کند به همین منظور قرار است دور تا دور این جزیره برای اجرای رینگ آسفالت شود.

جزیره هندورابی با ۲۲ کیلومتر مربع مساحت در فاصله ۲۸کیلومتری از جزیره زیبای کیش به شکل نامنظم و مسطح و در فاصله ۸ کیلومتری سرزمین اصلی قرار دارد. این جزیره در سال ۱۲۱۲ قمری، یعنی در زمان پادشاهی فتح علی شاه قاجار، از توابع ایالت فارس بود.

طرح الحاق جزیره هندورابی، فارور و بنی فارور به منطقه آزاد کیش در آذرماه سال ۱۳۸۹ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید تا با بهره گیری از قابلیتها و ظرفیتهای جزیره کیش، امکان توسعه فعالیت های عمرانی و اقتصادی در این جزایر نیز فراهم شود.

اما طبیعت بکر جزیره هندورابی یکی از بزرگترین مزیتهایی است که این جزیره را در میان جزایر جنوبی کشور متمایز کرده است با این حال قرار است با اجرای فعالیت های عمرانی از این ظرفیت بکر کاسته شود.

اجرای رینگ پیرامون جزیره هندورابی به طول ۱۸ کیلومتر و عرض آسفالت ۱۱ متر در دو مسیر رفت و برگشت و ساخت مهمانسرا شامل سالن پذیرش، رستوران و ۲۰سوئیت به مساحت ۳۰متر مربع، دو طرح عمرانی است که به منظور توسعه زیر ساختهای گردشگری در جزیره هندورابی توسط یک شرکت سرمایه گذاری به عنوان نهاد اجرایی سازمان منطقه آزاد کیش اجرا خواهد شد.

به همین منظور این شرکت فراخوانی را اعلام کرده تا سرمایه گذاران مورد نظرش را برای مشارکت در طرح های توسعه ای جزیره هندورابی انتخاب کند و پس از آن این طرح ها در هندورابی آغاز و این جزیره وارد فاز جدیدی از توسعه شود.

پیش از این معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش گفته بود: طبیعت دست نخورده هندورابی می تواند گردشگران زیادی را جذب کند.

کد خبر: 47818

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT