پربازدیدترین ها

برج ۳۳ طبقه نگین رضا در غرب پایتخت دچار آتش سوزی شد.

حوالی ساعت ۱۵:۳۰ ظهر روز چهارشنبه ساکنان این برج ۳۳ طبقه ۲۷۰ واحدی متوجه وقوع حریق در طبقه منفی شش این ساختمان شده و موضوع را به آتش نشانی اطلاع دادند.

همزمان با اعلام وقوع این حادثه به سامانه ۱۲۵، تعدادی از ساکنان نیز که متوجه آتش سوزی شده بودند، واحدهای خود را ترک کرده و از ساختمان خارج شده و به محوطه باز آمدند.

سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به وقوع این حادثه به خبرنگار ایسنا گفت: وقوع حادثه حریق در یک برج مسکونی در ساعت ۱۵:۳۳ به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش نشانان را به محل حادثه واقع در مسیر شمال به جنوب بزرگراه اشرفی اصفهانی نرسیده به میدان دوم صادقیه اعزام کرد.

ملکی با بیان اینکه عوامل سه ایستگاه ۸۰،۵۵ و ۱۰ به همراه گروه نجات ۳۳، تانکر و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند، افزود: در مجموع ۲۰ خودروی آتش نشانی و بیش از ۶۰ آتش نشان در محل حادثه حضور داشتند.

وی با اشاره به حضور آتش نشانان در این محل خاطرنشان کرد: آتش نشانان با مراجعه به محل حادثه که در پارکینگ طبقه منفی شش این ساختمان واقع بود، مشاهده کردند که یک دستگاه سواری هیوندا جنسیس و یک دستگاه سواری سونوتا در پارکینگ این ساختمان کاملا شعله ور شده و شعله های آتش در حال سرایت به اماکن و خودروهای مجاور است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه دود غلیظی طبقات این ساختمان را در برگرفته بود، به ایسنا گفت: آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه عملیات نجات و اطفای حریق را آغاز کرده و یک گروه از آتش نشانان با مراجعه به طبقات فوقانی، تعدادی از ساکنان را خارج کردند.

ملکی اضافه کرد: گروه دیگر نیز به طور همزمان عملیات اطفای حریق را آغاز کرده و پیش از سرایت آتش به قسمت های دیگر آن را به طور کامل مهار و اطفا کردند.

وی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش نشانی در دست بررسی است، گفت: متاسفانه این برج فاقد سیستم ایمنی لازم است، به طوری که اگر سنسورهای اعلام حریق در پارکینگ ساختمان نصب بود، قطعا پیش از وقوع حادثه می شد از آن جلوگیری کرد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره مصدومان این حادثه نیز به ایسنا گفت: از میان ساکنان این ساختمان هیچ یک دچار آسیب دیدگی نشده اند، اما دو آتش نشان دچار آسیب دیدگی سطحی شده اند که یکی از آنان برای ادامه درمان به مراکز درمانی منتقل شد.

به گزارش ایسنا، پیش از این نیز در بخش رستوران سنتی برج نگین رضا که دارای ۲۷۰ واحد است، آتش سوزی رخ داده بود.

کد خبر: 48697

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT