پربازدیدترین ها

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، در هفته اول تیرماه سال جاری، دریا در مازندران ۲۵ نفر را به کام مرگ برد.

امسال در دریای مازندران اقدام موثری برای کاهش میزان غرقی ها نشده است.

ناجیان غریق همچنان در سواحل مازندران حضور ندارند و در برخی نقاط طرح دریا که ناجیان غریق حضور دارند برخی ها از کمبود امکانات در این بخش گلایه دارند.

علاقه مردم به حضور در نقاط حادثه خیز دریا مشکلی است که نیاز به فرهنگ سازی در این بخش دارد.

نقاط حادثه خیز دریا در مازندران امسال بدون حضور ناجیان غریق رها شده است و ظاهرا کسی هم امسال تولی گری دریا در این استان بزرگ با حدود ۴۰۰ کیلومتر سواحل را برعهده نمی گیرد و همین موضوع عامل غرق شدن بسیاری از هموطنان ما شده است.

رئیس هیئت ناجیان غریق استان مازندران در آماری از نجات بیش از ۶ هزار نفر در نقاط کور دریا مازندران طی سال گذشته خبر داده بود.

اگر آمار تعداد افراد نجات یافته از دریا در سال گذشته درست مورد بررسی قرار گیرد نشان از حساسیت بیشتر حضور ناجیان غریق و تهیه امکانات مناسب برای نقاط کور دارد.

امسال نه تنها به زیرساخت های سواحل مازندران توجه کافی نشد، ناجیان غریق نیز در سواحل و نقاط حادثه خیز مازندران حضور ندارند که این امر نشان می دهد وضعیت دریا در مازندران، بغرنج تر از چیزی است که اعلام می شود.دریا در هفته اول تیر ۲۵ نفر را به کام مرگ برد

این خبر و اخبار از این دست امسال بیش تر از سال گذشته در استان مازندران باعثرنجش مردم و رسانه ها است.

هنوز خاک، داغ دو جوان شاهرودی را سرد نکرد که جوان بیرجندی در دریا غرق شد، هنوز جنازه یکی از حادثه دیدگان دریا در ساری تحویل خانواده های شان نشد که خبر از غرق شدن جوان اصفهانی در دریا به گوش رسید.

واقعاً دریا در عین زیبایی و لطف خداوندی امسال در حال تبدیل شدن به تهدید برای مازندران می شود.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اعلام اینکه امسال ۲۵ نفر از هموطنان ما در سواحل استان غرق شدند، بیان داشت: ۲۱ مرد و چهار زن در دریا در هفته اول تیرماه غرق شدند.

وی تصریح کرد: شهرستان های ساری با شش مورد، محمودآباد، بابلسر و نور هر کدام با چهار مورد فوتی، چالوس و فریدونکنار هر کدام با سه فوتی و تنکابن نیز با یک مورد کمترین آمار را داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران بیشترین آمار غرق شدگان را غیربومی ها اعلام کرد و گفت: اطلاع رسانی و فرهنگ سازی درباره نحوه استفاده مطلوب و ایمن از دریا نیاز به عزم ملی در سراسر کشور دارد.

کد خبر: 49271

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT