پربازدیدترین ها

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا از کشته شدن ۶ نفر و مصدومیت ۶ نفر دیگر طی حوادثرانندگی روز گذشته در جاده های کشور خبر داد.

سرهنگ رضا سلبی، رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا در گفت وگو با خبرنگار انتظامی فارس اعلام کرد: در ساعت ۱۸:۵۰ روز گذشته بر اثر تصادف بین یک دستگاه اتوبوس ولوو با یک دستگاه سواری پیکان در کیلومتر ۱۰ جاده سقز به دیواندره در استان کردستان، یک نفر جان خود را از دست داد و ۴ نفر مجروح شدند که کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را تجاوز به چپ از جانب راننده اتوبوس ولوو اعلام کردند.

وی در ادامه افزود: همچنین در ساعت ۱۸ روز گذشته بر اثر برخورد یک دستگاه سواری زانتیا با ۴ نفر عابر پیاده در کیلومتر ۵ جاده فرعی سیدحسن در استان فارس، ۲ نفر از عابرین پیاده جان خود را از دست دادند و ۲ نفر دیگر از آن ها مجروح شدند؛ کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را تخطی از سرعت مطمئنه از جانب راننده سواری زانتیا اعلام کردند.

سرهنگ سلبی در خصوص حادثه دیگری گفت: ساعت ۲۲ شب گذشته بر اثر تصادف بین یک دستگاه موتورسیکلت با یک دستگاه وانت نیسان در کیلومتر ۸ کمربندی اهر مشکین شهر در استان آذربایجان شرقی ۳ نفر جان خود را از دست دادند که کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را حرکت در خلاف جهت از جانب راکب موتورسیکلت اعلام کردند.

وی در ادامه گفت: با بررسی تصادفات روز گذشته مهمترین علل حوادثعدم توجه به جلو ۳۳.۱ درصد، تخطی از سرعت مطمئنه ۲۰.۱ درصد، انحراف به چپ ۱۰.۸ درصد، عدم رعایت حق تقدم ۹.۴ درصد و خستگی و خواب آلودگی ۷.۲ درصد بوده است، همچنین ۴۰ درصد از تصادفات مذکور مربوط به واژگونی خودروها و ۶ درصد آن نیز مربوط به برخورد با عابرین پیاده بوده است.

کد خبر: 49731

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT