پربازدیدترین ها

نماینده مردم شوشتر در مجلس خبر داد

نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی از اختصاص اعتبار ۲ میلیارد ریالی برای مرمت بقعه سیدمحمد بازار در شوشتر خبر داد.

حجت الاسلام سیدمحمد سادات ابراهیمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شوشتر اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت بقعه سیدمحمد بازار بسیار تاسف بار است و مردم نمی توانند برای زیارت این امامزاده به محل بقعه مراجعه کنند و این بقعه در معرض خطر شناسایی شده است.

وی خاطر نشان کرد: درب های این بقعه از سال های گذشته بسته شده است و تردد مردم به آن امکان پذیر نیست و به این دلیل وضعیت این امامزاده به رئیس سازمان میراثفرهنگی کشور اطلاع داده شد و وی نیز با توجه ویژه ای که به شوشتر داشت برای این امامزاده اعتبار ویژه ای در نظر گرفت.

سادات ابراهیمی تاکید کرد: برای مرمت این اثر تاریخی اعتبار ۲ میلیارد ریالی در نظر گرفته شده است و قرار شده تا این اعتبار از محل اعتبارات ملی اختصاص یابد تا مشکل خاصی برای تخصیص آن بوجود نیاید.

وی افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه نیز باید در مرمت این بقعه مشارکت کند و در این زمینه میراثفرهنگی و اوقاف نیازمند هماهنگی بیشتری در این بقعه هستند.

سادات ابراهیمی تاکید کرد: مردم شهرستان شوشتر به دلیل استقرار این امامزاده در مرکز شهر بسیار دوست دارند از این مکان معنوی برای فعالیت های فرهنگی و مذهبی استفاده کنند ولی شرایط در معرض خطر بودن این بقعه باعثشده تا نتوان حتی استفاده اولیه ای از این مرکز فرهنگی کرد.

نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی گفت: شاید بقعه سیدمحمد بازار ثبت ملی باشد و میراثفرهنگی در این زمینه باید اقدام کند ولی از طرفی دیگر این اثر بقعه و موقوفه است و باید از این باب نیز اوقاف در این بقعه حضوری فعال داشته باشد.

انتهای پیام / ۷۲۰۰۶ / ل۳۰

کد خبر: 92610

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT