پربازدیدترین ها

قائم مقام کمیته امداد کردستان خبر داد

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی کردستان از کمک ۲ میلیارد ۹۰۰ میلیون تومانی حامیان در ۹ ماه گذشته به ایتام زیرپوشش این نهاد خبر داد.

به گزارشخبرگزاری فارساز سنندج، رضا طاهری صبح امروز در جمع مدیران و کارکنان حوزه توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان در سنندج، اظهار کرد: کمیته امداد در حال حاضر از ۵ هزار و ۱۵۰ یتیم زیر ۱۵ سال حمایت می کند.

وی تصریح کرد: این تعداد یتیم در کنار خدمات کمیته امداد توسط ۱۴ هزار حامی بومی و غیربومی نیز حمایت می شوند.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی کردستان از جذب ۳ هزار و ۳۹۵ حامی جدید در ۹ ماه گذشته خبر داد و گفت: ۲۰ درصد از حامیان جذب شده بومی و مابقی غیربومی بوده اند.

طاهری تصریح کرد: در کنار خدمات و حمایت های کمیته امداد استان از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه بیش از ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تومان از سوی حامیان به ایتام کمک شده است.

وی با اشاره به اینکه توسعه مشارکت های مردمی در راستای توانمندسازی ایتام زیرپوشش به عنوان یکی از مهم ترین اولویت های این نهاد است، گفت: هدایت منابع و کمک های خیرین و حامیان به سمت و سوی احداثمسکن، اشتغال زایی و اجرای طرح آتی ایتام از مهم ترین اولویت های این نهاد است.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی کردستان با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ یتیم زیرپوشش این نهاد در حال حاضر حامی ندارند، گفت: میانگین سرانه پرداختی برای هر یتیم ۲۲ هزار تومان است و افراد خیر با مراجعه به امداد می تواند نسبت به حمایت هر تعداد یتیم که بخواهند اقدام کنند.

به گفته طاهری، میانگین حمایت از ایتام زیرپوشش این نهاد با توجه به تعداد ایتام هر خانواده از ۲۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان است.

وی کمک به ایتام و تلاش در راستای رفع مشکلات آنان را از دستورات دین اسلام خواند و گفت: این نهاد آمادگی کامل خود را در پذیرش حامیان در راستای مساعدت به نیازمندان ایتام پشت نوبتی اعلام می دارد.

انتهای پیام / ۷۹۰۰۲ / ر۳۰

کد خبر: 92611

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT