پربازدیدترین ها

با گذشت ۲ روز از بارش برف

بخشدار جبالبارز گفت: در پی بارش سنگین برف در منطقه جبالبارز هم‎اکنون جاده حدود ۱۶ روستا در دهستان‎های مسکون و سقدر مسدود است.

به گزارشخبرگزاری فارساز جیرفت، محمد سعیدی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد حوادثغیرمترقبه این شهرستان اظهار داشت: در پی بارش سنگین برف در منطقه جبالبارز هم‎اکنون در محورهای اصلی مشکل چندانی نداریم.

وی با تقدیر از تلاش‎های جمعیت هلال احمر، راهداری، اورژانس و پلیس‎راه، افزود: تمام مسئولان با همکاری و انسجام تلاش کردند تا خللی در تردد محور اصلی به وجود نیاید و این امر کاملاً مشهود و ملموس بود.

سعیدی با انتقاد از این امر که پس از پایان بارندگی روستاهای ما مظلوم واقع می‎شوند، تصریح کرد: بحثکمبود امکانات موجب می‎شود تا به این مناطق کمتر رسیدگی شود و طی دو سال گذشته مشکلات بسیاری در این زمینه ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به جمعیت زیاد برخی از روستاها هنوز بازگشایی مسیرهای آن‎ها انجام نشده است، ابراز داشت: هم‎اکنون نیز یک گروه چهار نفره در روستای گمین در میان برف‎ها گرفتار شده و با وجود تلاش‎های بسیاری که تاکنون صورت گرفته، هنوز نتوانستیم، آنان را نجات دهیم.

سعیدی با بیان اینکه امیدواریم با همکاری فرمانداری و جمعیت هلال احمر از طریق امداد هوایی نجات این افراد ممکن شود، عنوان کرد: همچنین حدود هشت نفر در سایت هوایی جبالبارز نیازمند آذوقه و سوخت هستند.

بخشدار جبالبارز گفت: برخی از افراد نیازمند و مستمند در روستاها و مناطق عشایری نیز نیازمند کمک هستند که می طلبد در صورت امکان مساعدت لازم نسبت به آن‎ها صورت گیرد.

سعیدی با اشاره به اینکه جاده حدود ۱۶ روستا در دهستان‎های مسکون و سقدر مسدود هستند، بیان داشت: از اداره راه و شهرسازی و راهداری نیز تقاضا می‎شود، پس از بازگشایی راه‎های اصلی تلاش خود را برای بازگشایی مسیرهای مسدود روستایی نیز به کار گیرند.

وی از وجود مشکل در جایگاه سوخت سقدر خبر داد و اذعان داشت: در زمینه برق نیز هم‎اکنون مشکلی وجود ندارد، اما در صورت وزش توفان ممکن است با قطعی برق مواجه شویم که این امر نانوایی‎های منطقه را به دلیل استفاده از برق تحت تأثیر قرار می‎دهد.

انتهای پیام / ۸۰۰۰۱ / ر۳۰

کد خبر: 92614

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT