پربازدیدترین ها

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تشریح کرد

خبرگزاری تسنیم: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ضمن اعلام خبر دستگیری پستچی تقلبی، جزئیات دستگیری و اظهارات شاکیان این فرد را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار انتظامیخبرگزاری تسنیم، غروب روز اول مرداد سال گذشته خانم جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۱۰ شهدا اعلام کرد مرد جوانی در حالی که مرا مورد تهدید به آزار قرار داده بود، با تهدید چاقو اقدام به سرقت گردنبند در داخل آسانسور مجتمع مسکونی محل سکونتم واقع در میدان شهید محلاتی کرد.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور قاضی ملاتبار، بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۱ تهران پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. زن جوان پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: زنگ آیفون زده شد و جوانی حدودا ۲۵ ساله با معرفی خود به عنوان " مأمور پست " مدعی شد قصد تحویل دادن یک بسته پستی را دارد؛ به قصد تحویل گرفتن بسته پستی، داخل آسانسور شدم اما زمانیکه به طبقه همکف رسیده و قصد داشتم از آسانسور خارج شوم، ناگهان این شخص را در پارکینگ مشاهده کردم! درحالیکه پیش از آن به هیچ عنوان درب ورودی مجتمع را برای این شخص باز نکرده بودم؛ هنوز از داخل آسانسور پیاده نشده بودم که مرد جوان مرا در مقابل درب آسانسور نگه داشت و در حالیکه اجازه بسته شدن درب آسانسور را نمی داد، با چاقو تهدید کرد که اگر مانع از سرقت شوم مرا مورد آزار قرار خواهد داد و نهایتا پس از سرقت گردنبند و مجروح کردن گردنم به سرعت از مجتمع خارج و با یک دستگاه موتورسیکلت مشکی رنگ از محل متواری شد.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت که طی آن سارق تحت عنوان مأمور پست اقدام به سرقت و تهدید به آزار و اذیت زن جوان کرده بود، کارآگاهان اداره شانزدهم با بررسی شکایت های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات شدند که متهم به بهانه " تحویل دادن بسته پستی " و با مراجعه به " مجتمع های مسکونی دارای آسانسور "، به شیوه مشابه اقدام به سرقت طلا و جواهرات و تلاش برای ازار و اذیت آنها کرده بود.

یکی از این زنان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۵ روز ۱۳ شهریور سال گذشته شخصی زنگ آیفون واحد ما را به صدا درآورد و شخصی اظهار داشت: از اداره پست آمده و پستچی هستم؛ شما مالک هستید یا مستأجر؟ که پاسخ دادم، " مالک هستم ". این شخص در ادامه مدعی شد سند تفکیک شده واحد آپارتمان را آورده و به بهانه تحویل دادن سند از من خواست به درب مجتمع مراجعه کنم؛ با آسانسور پایین آمده و زمانی که به پارکینگ رسیدم، جوانی موتورسوار که موتورسیکلت مشکی خود را مقابل درب ورودی مجتمع گذاشته بود، در مقابل درب آسانسور مشاهده کردم؛ این شخص اظهار داشت سند را اشتباها به همسایه طبقه بالایی تحویل داده و باید سند را از همسایه گرفته و رسیدش را به وی تحویل دهم؛ به داخل آسانسور برگشتم که قبل از بسته شدن درب آسانسور، این شخص با چاقو به سمت آسانسور آمد و مانع از بسته شدن درب شد و ضمن فحاشی، چاقو را به سمت گلو و صورتم نشانه رفت و…؛ این شخص به سرعت از پارکینگ خارج و درحالیکه صدای موتورش را که سریع می رفت می شنیدم، از محل فرار کرد.

در ادامه رسیدگی به این پرونده و با شناسایی تعدادی از شکات، کارآگاهان به چهره نگاری تصویر مأمور دروغین اداره پست پرداختند؛ شکات در اظهاراتشان با ارائه مشخصات مشابه و یکسان عنوان کردند سارق جوانی حدودا ۲۵ ساله، قد بلند حدودا ۱۸۰ سانتی متر، چشم و ابرو مشکی و با لباس های اسپرت بوده که با یک دستگاه مورتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مشکی از محل متواری شده است.

همزمان با انتشار تصاویر چهره نگاری شده در روزنامه های کثیرالانتشار و خبرگزاری ها، تعدادی از شکات جدید با مراجعه به اداره شانزدهم به کارآگاهان عنوان داشتند این شخص تحت عنوان " مأمور اداره برق " قصد آزار و اذیت آنها را داشته است.

یکی از این شکات در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مردی جوان و تنومند زنگ خانه ما را زد؛ خودش را مأمور اداره برق معرفی و عنوان داشت که برق واحد ما مشکل دارد و به این بهانه از من خواست برق خانه را قطع کنم؛ من نیز که در آن لحظه بسیار هل شده بودم بلافاصله برق واحد آپارتمانی خود را قطع کرده اما این شخص مجددا درب خانه ما را زد و مدعی شد که باید برق را از طریق جعبه تقسیم داخل منزل قطع کند و به این بهانه وارد خانه شد؛ به محض ورود ناگهان تیغ موکت بری را زیر گلویم قرار داد و مرا تهدید به کشتن کرد؛ در حالیکه قصد داشت مرا مورد آزار و اذیت قرار دهد، شروع به فریاد کشیدن و درخواست کمک از همسایگان کردم که این شخص به سرعت از خانه خارج و متواری شد.

همزمان با انجام اقدامات پلیسی در سطح شهر تهران برای شناسایی و دستگیری متهم، خانم جوانی طی تماس تلفنی با تلفن ۱۱۰ عنوان داشت متهم را در یکی از مراکز تفریحی شهر تهران مورد شناسایی قرار داده اما این شخص به محض مشاهده وی با یک دستگاه موتورسیکلت از محل متواری شده است.

کارآگاهان با انجام تحقیقات از این خانم جوان اطلاع پیدا کردند متهم چندی پیش قصد داشته این خانم را مورد آزار و اذیت قرار دهد که موفق به این کار نشده و به همین علت هیچگونه طرح و شکایتی از سوی این خانم به پلیس اعلام نشده تا نهایتا پس از گذشت مدت زمانی و به صورت کاملا اتفاقی، متهم را در یکی از مراکز تفریحی مورد شناسایی قرار داده است.

این خانم در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشت متهم روز ۲۷ مرداد امسال قصد داشته به بهانه تحویل بسته پستی، وی را نیز مورد آزار و اذیت قرار دهد که موفق به این امر نشده و از محل متواری شده است.

با توجه به اطلاعات بدست آمده، کاراگاهان اداره شانزدهم با مراجعه به محل سکونت این خانم جوان و شناسایی یکی از مراکز تجاری دارای دوربین های مداربسته، به بررسی تصاویر ضبط شده پرداخته و موفق به شناسایی موتورسیکلت متهم در لحظه فرار وی از محل شدند؛ با شناسایی موتورسیکلت، هویت آخرین مالک آن به نام " ایمان. الف "(متولد ۱۳۶۲) شناسایی و شکات پرونده نیز پس از حضور در اداره شانزدهم تصویر وی را مورد شناسایی قرار دادند.

سرانجام با انجام اقدامات گسترده پلیسی مخفیگاه متهم پرونده در یکی از روستاهای شهرستان صومعه سرا مورد شناسایی قرار گرفت و کاراگاهان اداره شانزدهم ساعت ۲۲ مورخه ۹ دی ماه وی را طی یک درگیری دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر عنوان داشت: با وجود دستگیری متهم و به دلیل حساسیت ویژه موضوع و ادعای متهم مبنی بر بیگناهی، نیاز به جمع آوری شواهد، دلایل و قرائن پلیسی و علمی جهت اثبات ارتکاب جرم از سوی متهم وجود داشت که با تلاش کارآگاهان اداره شانزدهم و همچنین همکاری بسیار خوب و نزدیک مقام محترم قضایی، تمام این اقدامات انجام و دلایل و شواهد از جمله شناسایی متهم از سوی تمامی شکات پرونده انجام شده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان این خبر با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی گفت: با توجه به احتمال ارتکاب دیگر جرایم ارتکابی توسط متهم و به منظور شناسایی دیگر شکات احتمالی، دستور انتشار تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از شاکیانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و تاکنون به هر دلیلی از طرح شکایت خود در مراجعه قضایی و پلیس خودداری کرده اند درخواست و دعوت می کنیم برای طرح شکایت خود به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند و اطمینان داشته باشند که پلیس آگاهی محرمانه نگاه داشتن هویت و شکایت آنها را علاوه بر یک وظیفه قانونی، یک وظیفه شرعی و اسلامی نیز می داند.

انتهای پیام /

کد خبر: 92636

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT