پربازدیدترین ها

جراید محلی زیربار مشکلات مالی

روزنامه حرف مازندران امروز به علت مشکلات مالی منتشر نشده است.

به گزارشخبرگزاری فارساز شهرستان ساری، چاپخانه جام جم که چاپ روزنامه حرف مازندران را بر عهده داشت امروز به دلیل عدم دریافت مطالبات از چاپ کردن روزنامه خودداری کرد.

اقتصاد مطبوعات یکی از مشکلات اساسی بخش فرهنگی کشور محسوب می شود که این موضوع در مطبوعات محلی محسوس تر است.

نداشتن تیم اقتصادی، عدم رعایت عدالت و زمان بندی نامناسب در پرداخت یارانه مطبوعات، نوسان شدید قیمت کاغذ در دو سال اخیر، توزیع نامتوازن آگهی های دولتی و دریافت مجوز بدون برنامه ریزی مالی از مهم ترین مشکلات مطبوعات محلی محسوب می شود.

معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد ۲۶ آذرماه، سهم نشریات استانی را از آگهی های دولتی به تفکیک استان ها و نشریات منتشر کرد.

آمار و ارقامی که در این فهرست دیده می شود چشمگیر نیست، اما اگر با دقت به عناوین روزنامه هایی که بیشترین سهم را از آگهی های دولتی هر استان به خود اختصاص داده اند، بخشی از این مشکلات مشخص می شود.

در بررسی این آمار مشخص می شود که روزنامه های دولتی به معنای عام نه تنها در پایتخت شرایط نامتعادلی را ایجاد کرده اند، بلکه در استان ها که روزنامه ها برای ادامه حیات شرایط سخت تری دارند نیز یکه تازند.

براساس اعلام معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در مازندران یک میلیارد و ۶۱۰ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۰۰ ریال را در میان ۴۱ روزنامه توزیع شده است که البته باز هم سهم بیشتر روزنامه های پایتخت نسبت به نشریات محلی دیده می شود.

روزنامه جام جم با ۱۳۲ میلیون ریال، اطلاعات با ۱۰۵ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال و کیهان با ۱۰۰ میلیون و ۸۸۰ هزار ریال بیشترین سهم را از آگهی های دولتی این استان برده است.

به گزارش فارس، روزنامه حرف یکی از نشریات محلی مازندران است که انتشار خود را از اردبیهشت سال ۸۹ در هشت صفحه آغاز کرد.

انتهای پیام / ۸۶۰۱۸ / ج۲۰

کد خبر: 92646

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT