پربازدیدترین ها

رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی:

رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی از انهدام باند کف زن سارقان فیوج و کشف ۳ فقره سرقت خبر داد.

به گزارشخبرگزاری فارساز تبریز، صابر عباس زاده ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی وصول پرونده ای از کلانتری ۱۶ تبریز به پلیس آگاهی استان تحت عنوان کف زنی از شاکی به هویت «ح ک» پرونده برای رسیدگی به اداره مبارزه با سرقت ارجاع و کارآگاهان با پی جویی و تلاش خستگی ناپذیر، تحقیقات خود را در خصوص شناسایی سارقان آغاز کردند.

وی ادامه داد: با بررسی به عمل آمده در محل های وقوع سرقت مشخص شد که متهمان از طایفه فیوج هستند که با ارسال اطلاعات کافی سارقان به کلانتری و پاسگاه ها و پلیس های آگاهی شهرستان های تابعه تعداد پنج متهم به هویت های «ر الف»، «ب س»، «م ح»، «ص الف» و «م ح» همگی اهل و ساکن استان البرز شهرستان کرج با استفاده از اصل غافلگیری توسط عوامل کلانتری ۱۶ تبریز در مهمانسرای محل اقامت شناسایی و دستگیر و جهت انجام تحقیقات به این پلیس دلالت داده شدند.

عباس زاده افزود: متهمان در بازجویی های اولیه منکر ارتکاب هرگونه سرقت بودند ولی در بازجویی های فنی و تخصصی با ارایه دلایل و مدارک؛ ناچارا لب به اعتراف گشودند و به سه فقره کف زنی در سطح کلانشهر تبریز با همدستی یکدیگر اقرار و با راهنمایی متهمان تمام صحنه های سرقت مورد بازسازی و تمام شکات مورد شناسایی قرار گرفتند.

وی گفت: شیوه سارقان به این نحو بوده که تحت پوشش خانواده و معرفی خودشان به عنوان اتباع کشورهای عربی با جلب اعتماد شکات اعلام می کردند که ما با پول ایرانی آشنایی نداریم و در خواست دیدن پول های ایرانی را می کردند که در حین نگاه کردن مقداری از پول ها را کف زنی کرده و از محل متواری می شدند.

این مقام انتظامی بیان کرد: متهمان پس از تکمیل پرونده به همراه شکات به دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی تبریز معرفی که متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی در خصوص آسیب شناسی این سرقت ها نیز گفت: اعتماد شهروندان به اتباع بیگانه و داشتن ظاهر عوام فریبانه متهمان از نکات قابل توجه این سرقت ها است.

انتهای پیام / ۶۰۰۰۲ / ط۳۰

کد خبر: 92707

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT