پربازدیدترین ها

وزیر بهداشت گفت: در حوزه بهداشت و درمان باید ۱۳ هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص می یافت تا با این رقم مانند سال گذشته ارائه خدمات دهیم که با توجه به نبود بودجه، بعید می دانم حتی ۵۰ درصد آن هم محقق شود.

دکترسید حسن قاضی زاده هاشمیکه در گردهمایی مدیران ارشد پرستاری سراسر کشور در وزارت بهداشت سخن می گفت، افزود: نزدیک به یک ماه است که دولت با مشکلات متعددی روبه رو است و شما پرستاران هم سنگربان خط مقدم هستید که باید مطالب کلان مدیریت را بدانید. در بخش اقتصادی، مهمترین چالش دولت تورم حدود ۴۰ درصدی و اعتباراتی است که به دلیل تحریم ها و پیش بینی هایی که خیلی دقیق نبود بسته شد.

وی ادامه داد: عمده تلاش دولت در بخش اقتصادی برای آرام کردن اوضاع و پیشگیری از افزایش رکود و استقراض از بانک مرکزی است.

وزیر بهداشت با اشاره به کاهش سه درصدی تورم ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال سه درصد دیگر نیز از تورم کم شود و در سال بعد ۱۳ درصد نسبت به زمانی که دولت روی کار آمده تورم کاهش یابد. با این وجود نمی توان منابع جدید را به راحتی به بدنه دولت تزریق کرد و وزارتخانه ها مجبور هستند با سیاست انقباضی اداره شوند.

قاضی زاده هاشمی گفت: در حوزه بهداشت و درمان وضع بهتری را برای سال آینده پیش بینی نمی کنیم و شاید ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد بودجه نسبت به امسال داشته باشیم بنابراین بودجه بهداشت و درمان برای سال آینده بیشتر از ۱۶۰ میلیارد تومان نخواهد بود.

وزیر بهداشت گفت: مشکل ما در این دوران این بوده که سلامت اولویت اول تا پنجم دولت ها نبوده و این مانع می شود که تیم های مختلف بتوانند تحول و تغییر ایجاد کند. در نظام بهداشت درمان با همان اعتدال و عقلانیت پیش رفته ایم و همه را احترام کرده ایم چرا که هدف اصلی همراه کردن جامعه پزشکی است.

هاشمی همچنین با اشاره به مشکلات حوزه دارو و واکسن در ماه های گذشته گفت: در دارو کمبود هایی پیش آمد، شاهد گرانی بودیم و بیمه ها ناهماهنگ شده بودند و در زمینه واکسن ها نیز ذخیره برخی تا دو هفته بیشتر نبود و حتی واکسن هاری نداشتیم اما در حال حاضر مشکلات کنترل شده و مردم به تصمیمات مسئولان اطمینان دارند.

کد خبر: 74008

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT