پربازدیدترین ها

صادرات نفت آمریکا با ۳.۵ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۳، حدود ۱۰ درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین المللخبرگزاری فارسبه نقل ازشینهوا،مرکز مدیریت اطلاعات انرژی ایالات متحده صادرات ۳.۵ میلیون بشکه ای روزانه نفت در سال ۲۰۱۳ این کشور را ۱۰ درصد بیشتر نسبت به سال ۲۰۱۲ عنوان کرد.

این مرکز همچنین اعلام کرد صادرات مواد پتروشیمی آمریکا در ماه دسامبر سال گذشته میلادی به بیش از ۴.۳ میلیون بشکه در روز رسید.

بنا به اعلام این مرکز، در طول سال گذشته، ایالات متحده با افزایش ۱۱۰ هزار بشکه ای نسبت به سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۱.۱ میلیون بشکه در روز فرآورده های نفتی مانند نفت گاز و نفت به دیگر کشورها صادر کرده است.

همچنین صادرات پروپان در ایالات متحده با افزایشی ۷۵ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۲، به بالغ بر ۳۰۰ هزار بشکه در روز در سال ۲۰۱۳ ارزیابی شده است.

صادرات نفت گاز نیز با افزایشی ۹ درصدی به ۵۵۰ هزار بشکه در روز در این کشور رسید. صادرات گازوئیل در ماه دسامبر به رکورد ۷۷۰ هزار بشکه در روز دست یافت.

علی رغم افزایش صادرات، این کشور در سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۲.۱ میلیون بشکه فرآورده های پتروشیمی به صورت روزانه وارد کرده است که نسبت به سال قبل از آن با کاهش روبرو شده است.

تولید کل نفت خام ایالات متحده با افزایش قابل توجه در سال ۲۰۱۳ نسبت به سال قبل از آن، به ۷.۵ میلیون بشکه در روز رسیده است.

همچنین آژانش بین المللی انرژی از احتمال افزایش تولید نفت خام در ایالات متحده خبر داد و اعلام کرده است ممکن است این کشور در سال ۲۰۱۵ با پیشی گرفتن از عربستان و روسیه به بزرگترین تولید کننده نفت جهان تبدیل شود.

انتهای پیام /

کد خبر: 142362

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT