پربازدیدترین ها

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی در گفت وگو با فارس:

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی گفت: کشاورزان به دلیل کمبود نقدینگی و ناتوانی در گذران امور زندگی و نبود سیستم حمایتی و اعتباری کارساز در اکثر مواقع چاره ای جز فروش محصولات تولیدی خود به واسطه ها ندارند.

محمدرضا جهانسوز رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری فارسو در پاسخ به این سؤال که چه راهکاری برای حذف دلال ها و واسطه های میوه که گاهی تا ۵ برابر قیمت، محصول کشاورزی را گرانتر از قیمت واقعی به دست مصرف کننده می رسانند؛ وجود دارد، گفت: باید یک سیستم جمع آوری و توزیع مناسب برای محصولات کشاورزی ایجاد شود.

وی افزود: در مناطقی که تولید، انبوه است، ضروری است که سیستم نگهداری و حمل و نقل مناسب وجود ایجاد شود.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور تصریح کرد: همچنین برای مبارزه با حضور واسطه ها و دلال ها لازم است که حجم و میزان تولید مشخص باشد.

جهانسوز به یکی از دلایل عمده ای که کشاورزان محصولاتشان را به سلف فروش ها و واسطه ها می فروشند، اشاره کرد و گفت: کشاورزان به دلیل کمبود نقدینگی و ناتوانی در گذران امور زندگی و نبود سیستم حمایتی و اعتباری کارساز در اکثر مواقع چاره ای جز فروش محصولات تولیدی خود به واسطه ها ندارند.

وی افزود: به طور کلی حذف ۱۰۰ درصدی واسطه ها قابل اجرا نیست و باید این حقیقت را پذیرفت که دلال ها جزئی از بازار کشورمان هستند، ولی می توان این مسئله را به طور نسبی کنترل کرد.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: استفاده از تکنولوژی IT و ITC و ایجاد شبکه های مجازی اطلاع رسانی برای میزان و قیمت محصولات استفاده شود و در واقع بازارهای عرضه محصولات مجازی برای کشاورزان فعال شود.

همچنین از تکنولوژی IT و ITC برای ایجاد شبکه های مجازی اطلاع رسانی میزان و قیمت محصولات استفاده شود و در واقع بازارهای عرضه محصولات مجازی را برای کشاورزان فعال کنیم، اگر این اتفاقات بیفتد می توانیم کمک کنیم.

انتهای پیام / ب

کد خبر: 142396

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT